Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pijani motocykliści na świętokrzyskich drogach

Do serii zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło w miniony weekend na świętokrzyskich drogach. Wśród nich było trzech motocyklistów.

Autor: Marlena Płaska

27.07.2020 10:50

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tylko na terenie powiatu skarżyskiego policja zatrzymała czterech pijanych kierowców. Na najwyższym stopniu niechlubnego podium znalazł się 50-letni mężczyzna z gminy Bliżyn, jadący motocyklem WSK bez tablic rejestracyjnych. Mężczyzna miał 3 promile, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu - nie posiadał przeglądu technicznego i polisy OC. Oprócz wysokiej grzywny kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Z kolei blisko 2 promile alkoholu we krwi miał kierujący skuterem 26-letni mężczyzna jadący przez Promnik w gminie Strawczyn. Policjanci zatrzymali go w niedzielę, tuż po północy. Dodatkowo, okazało się, że jego pasażer, 21-letni mężczyzna był poszukiwany za zaleganie z zasądzoną grzywną.

Trzecim, zatrzymanym w niedzielę po godzinie 13.00, był kierowca motoroweru jadący ulicami Pacanowa. Kontrola policjantów z Buska-Zdroju wykazała, że 37-letni mężczyzna miał prawie 2,5 promila. Dodatkowo miał już zakaz prowadzenia pojazdów.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych byli też kierujący autami. W sobotę policja zatrzymała 42-letniego mieszkańca Skarżyska, który kierował oplem nie mając uprawnień, ale za to mając w organizmie 1,7 promila alkoholu. Autem przewoził pijanego kolegę oraz kobietę z dziećmi w wieku 4 miesięcy i 3 lat. O tym, że kierowca jest prawdopodobnie nietrzeźwy, policjantów zawiadomił świadek.

Z kolei w niedzielną noc prawo jazdy stracił 28-letni kierowca audi. Mieszkaniec z Suchedniowa jechał bez włączonych świateł, czym zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Okazało się, że miał w organizmie 0,6 promila. Natomiast zatrzymany 37-letni skarżyszczanin kierował peugeotem mając w organizmie 0,3 promila alkoholu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna policja pijany kierowca Suchedniów Pacanów Strawczyn Bliżyn Promnik RK Starachowice RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Pijany kierowca tira. W naczepie przewoził trzodę chlewną

Pijany kierowca tira. W naczepie przewoził trzodę chlewną

Pijany ukradł auto. Grozi mu 10 lat więzienia

Pijany ukradł auto. Grozi mu 10 lat więzienia

Pijany sędzia spowodował kolizję. Sąd Najwyższy uchylił mu immunitet

Pijany sędzia spowodował kolizję. Sąd Najwyższy uchylił mu immunitet

Pijany rowerzysta w rękach policji

Pijany rowerzysta w rękach policji