Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pijacki rajd przez centrum Kielc. Policja szuka świadków [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci poszukują świadków skandalicznego zdarzenia, do którego doszło 1 sierpnia po północy w centrum Kielc. Jak informowaliśmy młody, pijany kierowca pędził osobowym seatem wzdłuż ulicy Sienkiewicza, a następnie, w okolicy placu Artystów rozbił auto.

Autor: Karol Żak

03.09.2020 10:18

image 01.08.2020. Kielce. 01.08.2020. Kielce. Pijany kierowca pędził osobowym seatem wzdłuż ulicy Sienkiewicza Fot. / Michał Karoński/Facebook

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 21-letni mężczyzna w chwili wypadku miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu staszowskiego uderzył w schody i kosz przy posesji nr 33 na ulicy Sienkiewicza. Po opatrzeniu drobnych ran i badaniach w szpitalu trafił do policyjnego aresztu. Pojazd natomiast odholowano.

Jak informowała wówczas Renata Gruszczyńska, komendant kieleckiej straży miejskiej, pojazd jechał z dużą prędkością, bez włączonych świateł.

- Strażnicy z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi udali się za nim. Pozwoliło to osobom, które w tym czasie przebywały na deptaku zauważyć co się dzieje. Ludzie uciekali przed pędzącym autem w pobliskie bramy, co niewątpliwie uchroniło ich przed wypadkiem - relacjonowała.

Jak dodawała Renata Gruszczyńska, pojazd poruszał się całą szerokością ulicy. Na wysokości ulicy Leśnej kierowca rozbił kosz na śmieci, a na wysokości posesji numer 32 przy Sienkiewicza - uderzył w latarnię. Wtedy udało się zatrzymać kierowcę. Okazało się, że młody 21-letni kierowca z powiatu staszowskiego był pijany i od jakiegoś czasu nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Policjanci apelują do wszystkich świadków opisywanego zdarzenia, także tych, którzy posiadają nagrania całej sytuacji, oraz osób, które były wówczas narażone na potrącenie przez kierowcę seata o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji III w Kielcach osobiście przy ul. Paderewskiego 13 lub telefonicznie pod nr 47-802-3220, 47-802-3210.

Galeria zdjęć Kielce. Pijany kierowca pędził wzdłuż ulicy Sienkiewicza (01.08.2020) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja pijany kierowca straż miejska RK Kielce ul. Sienkiewicza
other news

Podobne wiadomości

Zarzuty dla 21-letniego kierowcy, który po pijanemu spowodował kolizję na Sienkiewicza

Zarzuty dla 21-letniego kierowcy, który po pijanemu spowodował kolizję na Sienkiewicza

Pijany pędził ulicą Sienkiewicza. Rozbił się na latarni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pijany pędził ulicą Sienkiewicza. Rozbił się na latarni [ZDJĘCIA, WIDEO]