Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

PGE nie jest już sponsorem Vive. Przyszłość klubu nie jest zagrożona [KOMUNIKAT]

Firma PGE Polska Grupa Energetyczna nie jest już sponsorem tytularnym kieleckich piłkarzy ręcznych.

Autor: Jakub Rożek

31.07.2020 19:59

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W piątek firma wydała komunikat na swojej oficjalnej stronie, który cytujemy w całości:

Na wniosek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce PGE Polska Grupa Energetyczna rozwiązała za porozumieniem stron umowę sponsoringu tytularnego zawartą 1 lipca 2019 roku.

Zgodnie z umową, PGE Polska Grupa Energetyczną była sponsorem tytularnym drużyny piłki ręcznej PGE Kielce od 2017 r. (do 1 lipca 2020 r. Klub występował pod nazwą PGE VIVE Kielce).

Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.

PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu.

Dzięki zaangażowaniu największej polskiej grupy energetycznej drużyna Klubu Sportowego VIVE Kielce osiągała sukcesy w Polsce oraz Europie. Zawodnicy z logo PGE na koszulkach zdobyli 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski oraz awansowali do Final Four Ligi Mistrzów EHF.

- Istnienie klubu i udział zespołu w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie nie są zagrożone. Pełna informacja w tej sprawie zostanie przekazana w najbliższym czasie - czytamy w lakonicznym komunikacie na stronie mistrzów Polski.   

- Na razie nie będziemy komentować tej sytuacji. Więcej szczegółów poznamy nieco później - powiedział Paweł Papaj, dyrektor marketingu Vive.

Prezes kieleckiego klubu Bertus Servaas przebywa na urlopie, ale wcześniej zapowiadał, że klub podpisze niebawem umowy z dwoma nowymi sponsorami.  

Nieoficjalnie wiadomo, że Polska Grupa Energetyczna zabezpieczała jedną czwartą budżetu mistrzów Polski. Była tytularnym sponsorem klubu od sierpnia 2017 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Bertus Servaas RK Kielce Łomża Vive Kielce
other news

Podobne wiadomości

PGE Kielce będzie trenować intensywniej

PGE Kielce będzie trenować intensywniej

„Pękło” 700 tysięcy złotych dla PGE Kielce

„Pękło” 700 tysięcy złotych dla PGE Kielce

PGE Kielce sięga po Islandczyka

PGE Kielce sięga po Islandczyka