Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Parking na Bukówce będzie dostępny dla autokarów

Na pętlę autobusową na Bukówkę będą mogły wjechać autobusy turystyczne. Kierowcy, którzy chcieli, by powstał tam parking dla samochodów osobowych muszą jeszcze poczekać.

Autor: Paulina Michta

10.06.2021 14:54

image Kielce. Pętla autobusowa na Bukówce Fot. / skanska.pl
Komentarze

Pętla dla autobusów komunikacji miejskiej wraz z parkingiem przesiadkowym została wybudowana w 2015 roku za ponad 2,6 mln zł. Inwestycja od samego początku wzbudzała kontrowersje. Miejsce od samego początku świeciło pustkami, ale samochody i tak nie mogły tam parkować. Teraz będą mogły  wjechać tam wycieczkowe autokary.

- W tej chwili wjazd na pętlę mają tylko pojazdy miejskiego transportu. Otrzymywaliśmy sygnały, że istnieje potrzeba, aby mogły tam wjeżdżać również autobusy turystyczne, ponieważ w pobliżu zlokalizowany jest niebieski szlak turystyczny z Łagowa do Chęcin i często przyjeżdżają tu wycieczki szkolne - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- Z tego względu zostanie opracowany projekt reorganizacji ruchu, który umożliwi postój na pętli manewrowej, autokarów turystycznych. Zmiany chcemy przeprowadzić jeszcze w te wakacje - dodaje.

Na wydzielenie tam miejsc parkingowych, kierowcy samochodów osobowych nie mają jednak co liczyć. Jak stwierdził rzecznik, przy pętli na Bukówce znajdują się 32 miejsca parkingowe dla pojazdów i nie ma potrzeby wydzielania kolejnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Parking MZD Bukówka RK Kielce Jarosław Skrzydło
other news

Podobne wiadomości

Czy parking na Bukówce wreszcie będzie dostępny?

Czy parking na Bukówce wreszcie będzie dostępny?

Kolejna pętla autobusowa na Bukówce

Kolejna pętla autobusowa na Bukówce

Można się przesiadać. Pętla uruchomiona

Można się przesiadać. Pętla uruchomiona

Pętla na Bukówce prawie gotowa

Pętla na Bukówce prawie gotowa