Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Park miejski będzie zachęcał do wypoczynku? Teraz jest w nim „cmentarna atmosfera”

Prace przy odnowieniu parku miejskiego w Sandomierzu zostaną przyspieszone. Inwestycja miała być przełożona na przyszły rok z powodu spadku dochodów miasta spowodowanego pandemią. Sytuacja jednak się zmieniła za sprawą pieniędzy z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do Sandomierza ma trafić ponad 2,5 miliona złotych.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

28.07.2020 15:36

image 28.07.2020. Sandomierz. Park miejski Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Władze miasta jeszcze nie zdecydowały na co wydać te pieniądze, ale niewykluczone, że będzie to część wkładu własnego właśnie na rewitalizację parku. Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec czeka na oferty w przetargu na wykonanie prac. Zadanie ma polegać na wykonaniu nowych alejek spacerowych i przycięciu koron drzew, które są  za wysokie. Mają pojawić się też ławeczki i nowe nasadzenia.

28.07.2020. Sandomierz. Park miejskiFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy Sandomierza są zadowoleni, że park wreszcie odżyje. Przyznają, że teraz jest on przygnębiający, a niektórzy mówią wręcz o cmentarnej atmosferze powodowanej przez przytłaczającą stada gawronów.

Prace rozpoczną się w tym roku i potrwają do nowego sezonu turystycznego. Ich koszt szacowany jest na 6 mln zł. W 2018 roku wybudowano tam nową fontannę, plac zabaw dla dzieci i toalety.

Miasto ma na tę inwestycję unijne dofinansowanie.

Sandomierz. Koncepcja odnowienia parku miejskiegoFot. UM Sandomierz

icon-tag

Tagi do tego wpisu

park miejski RK Sandomierz Marcin Marzec