Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Parandi w Jarosławiu, Orowicz zostanie w Elblągu

Olesia Parandi, która ostatnio grała w Koronie Handball, została zawodniczką piątej drużyny PGNiG Superligi Eurobudu JKS Jarosław. 29-letnia piłkarka ręczna trafiła do Kielc w 2017 roku z Galiczanki Lwów, z którą m.in. zdobyła trzy tytuły mistrza Ukrainy. W minionym sezonie I ligi, leworęczna skrzydłowa, zdobyła 23 bramki.

Autor: Rafał Szymczyk

17.06.2020 07:40

image Na zdjęciu: Olesia Parandi Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z „Koroneczkami” pożegnała się wcześniej 22-letnia rozgrywająca Dominika Więckowska, która po okresie wypożyczenia, związała się kontraktem z mistrzem Polski Perłą Lublin. W Koronie Handball nie zostanie również 23-letnia bramkarka Aleksandra Orowicz, które w poprzednim sezonie była wypożyczona do szóstego zespołu PGNiG Superligi EKS Start Elbląg.

- Ola niemal na pewno zostanie w Elblągu. Jesteśmy blisko sfinalizowania tego transferu. Dużym zainteresowaniem na rynku cieszy się 20-letnia Magda Więckowska. Zrobimy wszystko, żeby w przyszłym sezonie zagrała w Superlidze. Z nami nie zostanie, bo byłby to dla niej krok w tył, patrząc z perspektywy gry w reprezentacji Polski, do której jest powoływana przez trenera Arne Senstada - powiedział członek zarządu kieleckiego klubu Krzysztof Demko.    

Wciąż nie ma konkretów dotyczących nowych klubów dwóch kieleckich obrotowych 24-letniej Karoliny Mochockiej i 22-letniej Pauliny Piwowarczyk.

- W tej kwestii nie ma żadnych nowości. Na razie nie ma chętnych na zatrudnienie tych zawodniczek - dodał Krzysztof Demko. 

W nowym sezonie I ligi w Koronie Handball będzie występowała m.in. 19-letnia leworęczna rozgrywająca Nicola Żmijewska. Piłkarka ręczna Perły Lublin, która ostatnie trzy lata spędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku, do kieleckiej drużyny zostanie wypożyczona.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball RK Kielce Dominika Więckowska Aleksandra Orowicz Krzysztof Demko Olesia Parandi Piłka ręczna - I liga kobiet
other news

Podobne wiadomości

Korona Handball będzie miała leworęczną rozgrywającą

Korona Handball będzie miała leworęczną rozgrywającą

Trzy zawodniczki opuszczą Koronę Handball

Trzy zawodniczki opuszczą Koronę Handball

Sambor podobnie jak Korona Handball, rezygnuje z Superligi

Sambor podobnie jak Korona Handball, rezygnuje z Superligi

Zawodniczki Korony Handball nie pobierają wynagrodzeń

Zawodniczki Korony Handball nie pobierają wynagrodzeń