Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pacjenci nie będą musieli czekać. Szpital ma nowe izolatki

Przy izbie przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze stanęło pięć kontenerów. - W czterech z nich znajdują się izolatki dla pacjentów, a piąty przeznaczony jest dla personelu medycznego - informuje Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy.

Autor: Iwona Murawska

11.01.2021 10:47

image 11.01.2021. Czerwona Góra. Izolatki dla pacjentów i personelu medycznego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Przygotowaliśmy cztery izolatki dla pacjentów zgłaszających się na izbę przyjęć. Tam będą mogli przebywać do czasu wykonania badań i do czasu ustalenia, czy wymagają leczenia w szpitalu - mówi Youssef Sleiman.

Jak dodaje, w kontenerach warunki są takie same jak w izbie przyjęć, ponieważ izolatki są ogrzewane, posiadają klimatyzację, bieżącą wodę i kanalizację.

- Chodzi o to, by pacjent podejrzewany o chorobę zakaźną nie musiał czekać na przyjęcie w karetce pogotowia, czy na zewnątrz przed szpitalem. W szpitalu mamy tylko cztery izolatki i gdyby zgłosił się do nas kolejny pacjent nie bylibyśmy w stanie przyjąć go od razu. Teraz  będzie to możliwe - dodał dyrektor Youssef Sleiman.

11.01.2021. Czerwona Góra. Izolatki dla pacjentów i personelu medycznego przy Wojewódzkim Szpitalu SpecjalistycznymFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Koszt zamontowania i wyposażenia pięciu kontenerów przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze to około 180 tys. zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Czerwona Góra Youssef Sleiman RK Kielce Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze
other news

Podobne wiadomości

Więcej miejsca dla pacjentów. Nowy zakład radioterapii gotowy

Więcej miejsca dla pacjentów. Nowy zakład radioterapii gotowy

To urządzenie będzie ratować ciężko chorych pacjentów

To urządzenie będzie ratować ciężko chorych pacjentów

ZOL przekształcony w szpital dla chorych na COVID-19

ZOL przekształcony w szpital dla chorych na COVID-19