Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowieckie hospicjum otrzymało środki z 1 procenta podatku

Ponad 202 tys. zł z 1 proc. podatku otrzymało ostrowieckie hospicjum. To o 30 tys. zł więcej niż rok wcześniej - informuje ks. Paweł Anioł, dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu. Dodaje że przybyło 100 nowych ofiarodawców.

Autor: Emilia Sitarska

10.09.2020 11:35

image 10.09.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Łóżka do hospicjum zakupione z 1 procenta podatku Fot. / ks. Paweł Anioł

- Widzimy, że mamy stałych ofiarodawców, są to nasi przyjaciele, którzy widzą efekty naszej pracy. W tamtym roku kupiliśmy np. aparat USG, wymieniliśmy wszystkie łóżka i materace, zakupiono także kilka łóżek dla osób otyłych, czy system kamer.

Tegoroczne fundusze zostaną wydane m.in. na przeprowadzenie badań profilaktycznych dzieci i dorosłych oraz na zatrudnienie lekarza. Jednak to nie wszystkie plany ks. Pawła Anioła na wykorzystanie środków z 1 proc.

- Chcemy zainwestować w cały system informatyczny, ponieważ wszystko jest dzisiaj zinformatyzowane w służbie zdrowia - to e-porady, e-recepty.

Z tegorocznej zbiórki do sal hospicjum zakupione zostały już klimatyzatory oraz szafki. Zakupione rzeczy są oklejane nalepką informującą o tym, że sfinansowane zostały przez podatników w ramach 1 proc. To według ks. Pawła Anioła daje jasny przekaz ofiarodawcom, gdzie pieniądze są lokowane. Dodatkowo osoby wspierające hospicjum otrzymują korespondencję, w której na bieżąco informowani są o działaniach placówki.

Dom Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim to nie tylko hospicjum. W budynku przy ul. Focha 5 działają także: Środowiskowy Dom Samopomocy, rehabilitacja, rehabilitacja dziecięca, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Wkrótce pracę rozpocznie także jedyny w powiecie ostrowieckim Dzienny Dom Opieki Medycznej.

10.09.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Łóżka do hospicjum zakupione z 1 procenta podatkuFot. ks. Paweł Anioł

icon-tag

Tagi do tego wpisu

hospicjum RK Ostrowiec Św. Dom Ulgi w Cierpieniu ksiądz Paweł Anioł
other news

Podobne wiadomości

Kwesta na Dom Ulgi w Cierpieniu

Kwesta na Dom Ulgi w Cierpieniu

Kwesta na Dom Ulgi w Cierpieniu

Kwesta na Dom Ulgi w Cierpieniu