Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Osoby niepełnosprawne mogą założyć własną firmę. Dostaną wsparcie

Ponad 370 tys. złotych trafiło do niepełnosprawnych przedsiębiorców z powiatu kieleckiego. Dzięki promesom 10 osób będzie mogło rozpocząć działalność gospodarczą.

Autor: Monika Miller

04.06.2020 16:55

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Anna Stępień chce założyć biuro rachunkowe. Na ten cel uzyskała 35 tys. złotych. Pieniądze będą przeznaczone między innymi na zakup komputerów, oprogramowania oraz samochodu.

- Chcę, aby moje biuro było mobilne i abym miała możliwość dojazdu do klienta. Bez tych pieniędzy byłoby znacznie trudniej - przyznaje.

- Zachęcam wszystkich niepełnosprawnych, do tego aby składali wnioski. Jestem przykładem, że nie jest to trudne. W ubiegłym roku, skorzystałam z dofinansowania do zrobienia prawa jazdy, a teraz chce założyć mobilne biuro - zaznacza.

Z kolei Mirosław Wijas z Bolmina zamierza założyć firmę, która będzie trudniła się ślusarstwem i spawalnictwem, głównie w branży ogrodniczej. Jak twierdzi, jest duże zapotrzebowanie na takie usługi.

- Mam problemy z kręgosłupem, a ta praca będzie mi odpowiadała. Samo załatwienie formalności nie było trudne. Otrzymałem 40 tys. złotych - powiedział.

Senator PiS Krzysztof Słoń wyraził radość z faktu, że w powiecie kieleckim są osoby, które mimo problemów zdrowotnych chcą pracować i są ambitne.

- Przedsiębiorczość osób niepełnosprawnych jest wyznacznikiem, że właściwie każdy może osiągnąć cele, które sobie wyznacza - powiedział.

Stefan Bąk, członek zarządu powiatu zachęca osoby niepełnosprawne do składania wniosków o dofinansowanie. Nabór wciąż trwa. Wszystkie wskazówki dotyczące procedur znajdują się na stronie starostwa.

W spotkaniu wziął także udział dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Michalski, który pochwalił pracę starostwa na rzecz tej grupy osób. Starosta kielecki Mirosław Gębski dodał, że w ubiegłym roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na wyposażenie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych w powiecie skorzystało 35 osób.

Łączna kwota tej pomocy wyniosła 1,18 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Niepełnosprawni Mirosław Gębski PFRON RK Kielce dofinansowanie Andrzej Michalski Stefan Bąk
other news

Podobne wiadomości

Placówki dla niepełnosprawnych ze wsparciem marszałka

Placówki dla niepełnosprawnych ze wsparciem marszałka

Prezydent Kielc powołał pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych

Prezydent Kielc powołał pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych

Sandomierska Caritas przekaże paczki dla niepełnosprawnych dzieci

Sandomierska Caritas przekaże paczki dla niepełnosprawnych dzieci

Jest dodatkowe wsparcie dla niepełnosprawnych

Jest dodatkowe wsparcie dla niepełnosprawnych