Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów okazał się dobrą zabawą

Ponad 120 kilometrów kolarskich tras, blisko 900 uczestników z całego świata na każdym z czterech etapów – tak wyglądały wirtualne wyścigi kolarskie w ramach ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów.

Autor: Rafał Szymczyk

03.06.2020 07:28

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Tour de Pologne

 Inicjatywa była odpowiedzią na przerwę w organizacji wydarzeń sportowych i okazała się doskonałą formą sportowej rywalizacji, gromadząc wśród uczestników osobowości ze świata sportu i nie tylko.

Uczestnicy rywalizowali na czterech wirtualnych trasach w Richmond, Innsbrucku, Yorkshire oraz Londynie. W gronie sportowców ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN znaleźli się między innymi Robert Kubica, Anita Włodarczyk, Bartosz Zmarzlik, Kuba Przygoński, Mateusz Rudyk czy Wojciech Pszczolarski.

– Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej inicjatywie. Rywalizacja wyzwoliła pozytywne emocje zarówno u zawodników, jak i widzów, i właśnie o to w sporcie chodzi. Już wkrótce wracam do swojej dyscypliny, której pierwszym punktem będą testy DTM zaplanowane w Niemczech w drugim tygodniu czerwca – powiedział Robert Kubica, który bardzo dobrze spisał się w całym cyklu, biorąc udział we wszystkich czterech wyścigach.

W finałowej rozgrywce na wirtualnej trasie w Londynie brali udział także goście specjalni Witold Bańka przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej oraz Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację. W obliczu pandemii kolarstwo przeniosło się na chwilę do świata wirtualnego, a te zmagania okazały się bardzo fajną zabawą. Teraz zapraszam na wyścigi, które będziemy organizowali w realnym świecie – Tour de Pologne i ORLEN Wyścig Narodów – powiedział Czesław Lang dyrektor generalny Lang Team.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kolarstwo Tour de Pologne Orlen Team
other news

Podobne wiadomości

Nowy termin 77. Tour de Pologne

Nowy termin 77. Tour de Pologne

Siwakow zwycięzcą Tour de Pologne, Majka dziewiąty

Siwakow zwycięzcą Tour de Pologne, Majka dziewiąty

Jędrzejowianie w Tour de Pologne

Jędrzejowianie w Tour de Pologne

Tour de Pologne – etap dla Mezgeca, Majka szósty

Tour de Pologne – etap dla Mezgeca, Majka szósty