Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Opatowska instytucja od trzech lat bez dyrektora

Czy jednostka kultury może działać sprawnie z ciągle zmieniającym się kierownictwem? Od momentu powstania w 2017 roku, Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie nie miało jeszcze pełnoprawnego dyrektora.

Autor: Emilia Sitarska

14.07.2020 12:20

image Paulina Gierada - p.o. dyrektora PCKTiR w Opatowie Fot. PCKTiR w Opatowie/facebook / Radio Kielce

Jednostka kierowana jest jedynie przez osoby pełniące obowiązki. W tym roku stanowisko to zajmuje już trzecia osoba. Starosta opatowski Tomasz Staniek informuje, że na pełniąca obowiązki powołał Paulinę Gieradę. Otrzymała roczną umowę. To tegoroczna absolwentka AGH w Krakowie na kierunku zarządzanie finansami, nie posiadająca żadnego doświadczenia zawodowego. Mimo to, starosta opatowski ma nadzieję, że Paulina Gierada spełni wymagania i po roku pracy będzie mógł z nią przedłużyć umowę.

Starosta Tomasz Staniek nie znalazł osoby spełniającej wszystkie wymagania. Twierdzi jednak, że powierzenie obowiązków dyrektora pozwala sprawdzić możliwości zatrudnionej osoby, aby móc w przyszłości powołać ją na pełną 7-letnią kadencję.

Opatów. Dom MuzealnyFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wcześniej obowiązki dyrektora pełnił Andrzej Żychowski, którego umowa wygasła w czerwcu. Przed nim instytucją zarządzał wieloletni dyrektor Instytucji Kultury Krzyżtopór w Ujeździe, Janusz Wójcik. Po pół roku zrezygnował jednak ze stanowiska.

Paulina Gierada wierzy, że wiedza ze studiów pozwoli jej dobrze pracować. Wśród najważniejszych zadań, wymienia m.in. nadanie imienia rodziny Bukowieckich Domowi Muzealnemu, którym jej instytucja zarządza. To także realizacja projektu w podziemiach, gdzie przygotowywana jest nowa wystawa „Złoty Wiek Opatowa”, a także modernizowane jest wejście do podziemi.

Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji nadzoruje także: Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Geodezji i Kartografii, Muzeum Ziemi Opatowskiej oraz plac rekreacyjny i lodowisko „Promenada”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Podziemna Trasa Turystyczna Muzeum Geodezji i Kartografii RK Ostrowiec Św. Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji
other news

Podobne wiadomości

Wiceminister Alina Nowak wspiera budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie

Wiceminister Alina Nowak wspiera budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie

Jolanta Baran nową radną w Opatowie

Jolanta Baran nową radną w Opatowie

Wybory uzupełniające w Opatowie

Wybory uzupełniające w Opatowie

W Opatowie przygotowują się do operacji oczu

W Opatowie przygotowują się do operacji oczu