Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oddział dla dzieci z COVID-19 będzie, ale trochę później

Nie od dzisiaj, a od 1 września, część oddziału infekcyjno-neurologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii będzie przeznaczona dla dzieci zakażonych koronawirusem.

Autor: Iwona Murawska

25.08.2020 15:24

image 25.08.2020 Kielce. Konferencja dotycząca oddziału infekcyjno-neurologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Na zdjęciu (od lewej): Bartosz Stemplewski - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Małgorzata Kiebzak - dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ i Rafał Nowak – wicewojewoda świętokrzyski Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak informowało Radio Kielce, początkowo oddział miał leczyć dzieci chore na COVID-19 już od dzisiaj, ale sceptycznie podeszła do tego dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- W związku z tym, podjęto decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia pracy - informuje Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski.

- Decyzję nałożoną na szpital wojewódzki przesuwamy na 1. września, żeby dać czas panu dyrektorowi i personelowi na właściwe przygotowanie się. Rozumiemy, że część personelu przebywała na kwarantannie, w związku z czym dyrektor nie miał możliwości żeby właściwie przygotować oddział do przekształcenia go w odcinek COVID-owy - dodał Rafał Nowak.

Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zapewnia, że przez kilka dni oddział zdąży się przygotować do przyjmowania dzieci zakażonych koronawirusem.

- Doszliśmy do porozumienia i przez te kilka dni uda nam się przygotować miejsca dla dzieci zakażonych koronawirusem. Mam też nadzieję, że nasz personel powróci już z kwarantanny. Ten oddział, w pierwszej fazie epidemii leczył już dzieci zarażone SARS-CoV-2, nie uchylaliśmy się od żadnych obowiązków - dodał Bartosz Stemplewski.

Od 1 września dla dzieci chorych na COVID-19 udostępnionych będzie od 13 do 15 izolatoriów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony wicewojewoda Rafał Nowak Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce Bartosz Stemplewski koronawirus kwarantanna
other news

Podobne wiadomości

Zmiana w szpitalu na Czarnowie. Część oddziału tylko dla dzieci z koronawirusem

Zmiana w szpitalu na Czarnowie. Część oddziału tylko dla dzieci z koronawirusem

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa szpital wznawia kolejne badania

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa szpital wznawia kolejne badania

Szpital na Czarnowie z tomografem dla pacjentów z COVID-19

Szpital na Czarnowie z tomografem dla pacjentów z COVID-19