Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od stycznia parkowanie w Starachowicach będzie płatne [CENNIK]

Strefa płatnego postoju zacznie od stycznia obowiązywać w Starachowicach. Pobieranie opłat za parkowanie we wskazanych miejscach miało rozpocząć się od czerwca tego roku, ale ze względu na pandemię termin został przesunięty. Teraz miasto wraca do realizacji tego planu, na osiedlu Widok stoją już parkomaty.

Autor: Anna Głąb

18.11.2020 11:55

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Wprowadzenie opłat to odpowiedź władz miasta na problemy z parkowaniem w okolicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice i firmy MAN. Fabryka autobusów zatrudnia 3,5 tys. osób, a jej parking ma kilkaset miejsc. Pracownicy zostawiają więc swoje samochody na ulicach osiedlowych, przez co brakuje miejsc dla mieszkańców. W tej okolicy znajduje się także szkoła ponadpodstawowa, której uczniowie również przyjeżdżają na zajęcia samochodami. Prezydent Marek Materek przypomina, że o wprowadzenie opłat wnioskowali sami mieszkańcy.
- Mieszkańcy ulic Zakładowej i 1 Maja od dawna borykają się z problemem braku miejsc postojowych. Dla nich nie będzie obowiązku płacenia za parking. Wydawane będą karty mieszkańca, a roczna opłata za jej wydanie to 25 zł. Nie będzie to jednak równoznaczne z zapewnieniem miejsca postojowego. Pozostali zapłacą 2 zł za godzinę postoju. Możliwe będzie także wykupienie abonamentu miesięcznego, kwartalnego i rocznego. Zdaniem mieszkańców, to rozwiązania konieczne dla sprawnego funkcjonowania w tym rejonie.

- Widzimy wiele samochodów, którymi przyjeżdżają pracownicy zakładów albo uczniowie, my, wracając z pracy do domu musimy długo szukać miejsca do zaparkowania - mówią mieszkańcy.

Pojawiają się jednak głosy, że nie powinno się płacić za miejsce do parkowania, skoro w innych rejonach miasta nie obowiązują podobne opłaty. Za parking od stycznia trzeba będzie zapłacić w siedmiu miejscach, to ulice: 1 Maja, Zakładowa, Robotnicza, Widok, parking przy ul. 1 Maja, parkingi przy ul. Zakładowej i parking przy Starachowickim Centrum Kultury. Opłaty będą obowiązywały od poniedziałku do soboty od godziny 6.00 do 18.00.

Wysokość stawek opłat jednorazowych, abonamentowych i ryczałtowanych za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania w Starachowicach:

1. Opłata za parkowanie do pół godziny - 1,00 zł

2. Opłata za pierwszą i każdą następną godzinę postoju - 2,00 zł

3. Opłata miesięczna - 120,00 zł

4. Opłata trzymiesięczna - 330,00 zł

5. Opłata roczna - 1200,00 zł

6. Opłata roczna - identyfikator mieszkańca „M”/12 kolejnych miesięcy/ 25,00 zł

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Specjalna Strefa Ekonomiczna strefa płatnego parkowania Marek Materek MAN RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Strefa płatnego parkowania w Kielcach powinna być większa i droższa

Strefa płatnego parkowania w Kielcach powinna być większa i droższa

Koniec darmowego parkowania. Będą bramki i bilety

Koniec darmowego parkowania. Będą bramki i bilety

Będzie większa strefa płatnego parkowania?

Będzie większa strefa płatnego parkowania?