Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od soboty można znów spacerować po skansenie w Tokarni

Park Etnograficzny w Tokarni od najbliższej soboty znów będzie otwarty dla zwiedzających. Skansen został zamknięty 7 listopada. Jak wyjaśnia Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej, od najbliższej soboty znów będzie można spacerować po tym malowniczym terenie.

Autor: Dorota Klusek

26.11.2020 14:58

image 21.11.2020. Tokarnia. Skansen Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Na gości czeka przestrzeń o powierzchni 65 hektarów, na której oprócz zabytkowych budynków są: łąki, las, czy zakole Czarnej Nidy.

- Taką decyzję podjął dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeusz Sikora również po konsultacji z kierownikami. Wielu z państwa prosiło nas o taką możliwość, uzasadniając, że jest to ogromna przestrzeń. My też chcemy, żeby państwo mogli ten jesienny skansen zobaczyć i odpocząć u nas - dodaje.

Niestety nadal nie będzie można wejść do obiektów, które zostały wyłączone ze zwiedzania ze względów epidemicznych. Jeśli chcą państwo zajrzeć do ich wnętrza, można skorzystać ze spaceru wirtualnego, który jest dostępny na intranetowej stronie Muzeum Wsi Kieleckiej.

Skansen będzie czynny dla zwiedzających od 9.00 do 15.00. Bilet wstępu kosztuje: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Trzeba pamiętać, że obowiązuje reżim sanitarny, więc wybierając się na spacer po parku etnograficznym w Tokarni trzeba mieć maseczkę ochronną i zachowywać bezpieczny dystans od innych osób. Będą też wyznaczone miejsca, w których będzie można zdezynfekować ręce. I jeszcze jedna ważna informacja, do skansenu można wchodzić z psami.

Park Etnograficzny w Tokarni jest jednym z kilku obiektów, wchodzących w skład Muzeum Wsi Kieleckiej. Pozostałe oddziały: Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, Dworek Laszczyków w Kielcach i Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie nadal są zamknięte dla zwiedzających.

Galeria zdjęć Tokarnia. Skansen (21.11.2020) [Zdjęcia: 69]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Tokarnia Muzeum Wsi Kieleckiej RK Kielce Park Etnograficzny Beata Ryń Tadeusz Sikora
other news

Podobne wiadomości

Telewizyjny serial będzie kręcony w skansenie w Tokarni

Telewizyjny serial będzie kręcony w skansenie w Tokarni

Skansen w Tokarni gościł miłośników miodu

Skansen w Tokarni gościł miłośników miodu

Kiermasz sztuki ludowej w Parku Etnograficznym w Tokarni

Kiermasz sztuki ludowej w Parku Etnograficznym w Tokarni

Skansen w Tokarni ma nowego mieszkańca

Skansen w Tokarni ma nowego mieszkańca