Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od marca terytorialsi zaczną szkolić uczniów

Świętokrzyscy terytorialsi podpisali porozumienie ze szkołami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i w Końskich. Powstały tam oddziały przygotowania wojskowego.

Autor: Dionizy Krawczyński

16.02.2021 14:33
Źródło: ŚBOT

image 16.02.2021 Kielce. Podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy ŚBOT, a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach i w Końskich. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Ciupiński - dyrektor Niepublicznego Technikum Zawodowego w Kielcach, Kinga Ostrowska - dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich i pułkownik Grzegorz Motak - dowódca Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Fot. / ŚBOT
Komentarze

16 lutego 2021 roku w siedzibie 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy brygadą a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach i w Końskich. Sygnatariuszem porozumienia ze strony 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest dowódca pułkownik Grzegorz Motak. Ze strony Zakładu Doskonalenia Zawodowego dokument o współpracy podpisał dyrektor Niepublicznego Technikum Zawodowego w Kielcach Zbigniew Ciupiński oraz dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich Kinga Ostrowska. W klasach objętych porozumieniem uczy się obecnie 54 uczniów.

- Wspólne zajęcia określone w porozumieniu będą wykonywane z należytą starannością, wiedzą i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa w tym epidemicznego. Braterstwo, gotowość pomocy innym, dyscyplina to tylko niektóre z cech wspólnych dla uczniów oddziałów przygotowania wojskowego i żołnierzy. U podwalin podpisanego porozumienia leży wychowanie człowieka w poczuciu odpowiedzialności za Ojczyznę oraz przywiązania do wartości patriotycznych - powiedział dowódca 10. ŚBOT pułkownik Grzegorz Motak.

16.02.2021 Kielce. Podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy ŚBOT, a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach i w Końskich. Na zdjęciu (od lewej): Kinga Ostrowska - dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich i pułkownik Grzegorz Motak - dowódca Świętokrzyskiej Brygady Obrony TerytorialnejFot. ŚBOT

- Celem współpracy będzie wzmocnienie motywacji młodych ludzi do podjęcia drogi życiowej związanej z wojskiem - powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor Zbigniew Ciupiński.

Realizowane wspólnie działania pozwolą przygotować uczniów do podjęcia służby wojskowej poprzez praktyczne szkolenia mające prowadzić do opanowania wiedzy i praktycznych umiejętności wojskowych. Tematyka i terminy zajęć zostały zawarte w planie zajęć praktycznych podpisanego porozumienia.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w marcu. Instruktorzy z 10. ŚBOT będą szkolić uczniów z takich między innymi tematów jak: musztra indywidualna i zespołowa, przygotowanie żołnierza do działań na polu walki oraz techniki pokonywania terenu. Zajęcia  będą prowadzone na terenie jednostki na Bukówce lub na innych obiektach dostosowanych do formy i tematyki zajęć.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ZDZ Wojska Obrony Terytorialnej 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Motak Strefa munduru
other news

Podobne wiadomości

Premiera znaczka pocztowego terytorialsów

Premiera znaczka pocztowego terytorialsów

Terytorialsi wspierają seniorów w szczepieniach

Terytorialsi wspierają seniorów w szczepieniach

Kolejni żołnierze WOT zaczynają szkolenie

Kolejni żołnierze WOT zaczynają szkolenie