Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od jutra skarżyski szpital tylko dla chorych na COVID-19

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej, to kolejna placówka, która będzie leczyła wyłącznie chorych na COVID-19. Pacjenci będą przyjmowani od jutra. Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń.

Autor: Iwona Murawska , Monika Miller

02.04.2021 11:37

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Do tej pory tylko część lecznicy była przeznaczona dla zakażonych osób. Od jutra to się zmieni i ze wszystkich łóżek, a jest ich ponad 200, będą korzystali tylko pacjenci chorzy na COVID-19 - informuje wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- Tym samym w regionie będzie prawie 1,8 tys. łóżek. Pytanie, czy to dużo czy mało. Według mnie to bardzo dużo. To daje nam poczucie bezpieczeństwa, ponieważ z danych wynika, że około 1,5 tys. chorych osób przebywa w szpitalach - mówi wojewoda.

Świętokrzyskie szpitale, które leczą wyłącznie chorych na COVID-19, to lecznice w Starachowicach, Pińczowie, Opatowie, Szpital Kielecki oraz MSWiA. Ponadto do dyspozycji pacjentów jest Świętokrzyski Szpital Tymczasowy. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, wczoraj zostali wypisani z niego pierwsi pacjenci.

- Stan czterech osób pozwalał na to by kontynuacja leczenia odbywała się w trybie ambulatoryjnym. Pacjenci trafili do izolacji domowej - wyjaśnia.

Na wolne miejsca zostali przyjęci kolejni chorzy z COVID-19. Tym samym cały szpital jest zapełniony i przebywa w nim 56 chorych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna RK Starachowice Szpital Powiatowy Skarżysko-Kamienna Anna Mazur-Kałuża Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

W dwóch kolejnych szpitalach zwiększono liczbę łóżek dla chorych na COVID-19

W dwóch kolejnych szpitalach zwiększono liczbę łóżek dla chorych na COVID-19

Zmniejsza się liczba wolnych łóżek dla chorych na COVID-19

Zmniejsza się liczba wolnych łóżek dla chorych na COVID-19

Nowe łóżka dla chorych na COVID-19

Nowe łóżka dla chorych na COVID-19