Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od dziś żółta strefa w Kielcach i powiecie. Co z urzędami?

Od dziś w Kielcach i powiecie kieleckim będzie obowiązywała "żółta strefa". Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli przestrzegać dodatkowych obostrzeń. Chodzi między innymi o liczbę osób biorących udział w imprezach rodzinnych - nie może ich być więcej niż 100 osób z wyłączeniem obsługi.

Autor: Monika Miller

02.10.2020 11:49

image Kielce. Starostwo Powiatowe Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starosta kielecki Mirosław Gębski przypomina, że „żółta strefa” w powiecie kieleckim zostaje wprowadzona po raz drugi.

- Wtedy na szczęście trwało to tylko tydzień. Liczę na to, że tak będzie również i w tym przypadku. Jak się okazuje, ten problem dotyka nie tylko województwo świętokrzyskie. Tak dużo „żółtych i czerwonych stref” w całym kraju, jak dotąd jeszcze nie było - zauważa starosta.

Mirosław Gębski apeluje, aby wszyscy mieszkańcy Kielc i powiatu postępowali w odpowiedzialny sposób i przestrzegali obostrzeń sanitarnych.

Przypomnijmy, koronawirus pojawił się także w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Jedna osoba z wydziału budownictwa jest chora na COVID-19. W związku z tym kwarantanną zostało objętych 14 osób, jednak wszyscy czują się dobrze. Prawdopodobnie wrócą do pracy w poniedziałek. Z kolei w referacie kontroli u dwóch osób potwierdzono zakażenie. Prawdopodobnie wkrótce zostanie potwierdzony trzeci przypadek - dodaje Mirosław Gębski. W chwili obecnej dyżuruje tam kierownik referatu.

Od piątku, 2 października czasowo zamknięty został Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Instytucja mieści się w budynku starostwa. Wstrzymanie pracy jest związane z pojawieniem się dwóch przypadków zachorowań na COVID-19. W związku z tym, że wczoraj odbyło się wewnętrzne spotkanie, wszyscy pracownicy przebywają na kwarantannie.

Fot. Ministerstwo Zdrowia

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Powiat Kielecki RK Kielce koronawirus
other news

Podobne wiadomości

COVID-19 w kieleckim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego

COVID-19 w kieleckim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego

Strefa żółta w Kielcach i powiecie kieleckim. Co to oznacza?

Strefa żółta w Kielcach i powiecie kieleckim. Co to oznacza?