Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oczyszczalnia w Słupi przechodzi modernizację. Kolejne miejscowości zostaną skanalizowane

W Słupi, w gminie Pacanów dobiegają końca prace przy kompleksowej modernizacji funkcjonującej od 2001 oczyszczalni ścieków. Prace są możliwe dzięki unijnej dotacji. To najważniejsza inwestycja tej kadencji samorządu.

Autor: Marta Gajda

12.09.2020 13:16

image 12.09.2020. Słupia. Budowa oczyszczalni ścieków Fot. / UMiG Pacanów

Wiesław Skop, burmistrz Pacanowa zaznacza, że to przede wszystkim inwestycja w ochronę środowiska. Tamtejsza oczyszczalnia ścieków jest już nieco przestarzała i w dużym stopniu zużyta.

- W tej chwili ma już wymienioną automatykę. Do tej pory pracowaliśmy tylko na jednym bloku oczyszczania mechanicznego. Po modernizacji będą to dwa bloki, które mogą oczyścić 300 metrów sześciennych nieczystości.

Burmistrz Pacanowa podkreśla, że rozbudowana oczyszczalnia da możliwość podłączenia kolejnych miejscowości do kanalizacji. Za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie ośmiu kilometrów sieci kanalizacyjnej w miejscowości Słupia. To kontynuacja inwestycji, na którą gmina Pacanów również otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych.

- 10 miejscowości wzdłuż Wisły czeka na rozwiązania w obszarze ochrony środowiska. Nie wszystkie jednak kwalifikują się do budowy kanalizacji, bo mamy bardzo rozrzuconą zabudowę, ale przynajmniej te centralnie położone będą mogły zostać włączone do sieci. W pozostałych będą oczyszczalnie przydomowe.   

Koszt modernizacji oczyszczalni wynosi blisko 6 mln zł. Gmina Pacanów pozyskała na ten cel ponad 3,1 mln zł wsparcia unijnego. Zaś wkład własny gminy to ponad 2,8 mln złotych. Planowany termin zakończenia prac to październik tego roku.

Galeria zdjęć Słupia. Budowa oczyszczalni ścieków (12.09.2020) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pacanów Nowa Słupia Wiesław Skop RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Mieszkańcy kolejnej części Sandomierza doczekali się kanalizacji

Mieszkańcy kolejnej części Sandomierza doczekali się kanalizacji

Wodociąg i kanalizacja dotrą do kolejnych mieszkańców gminy Miedziana Góra

Wodociąg i kanalizacja dotrą do kolejnych mieszkańców gminy Miedziana Góra

W Brzezinkach będzie kanalizacja

W Brzezinkach będzie kanalizacja

Kanalizacja już gotowa. Można przyłączać domy

Kanalizacja już gotowa. Można przyłączać domy