Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy zespół, nowy trener

Jak już informowaliśmy nie będzie w Ostrowcu drużyny siatkarek na zapleczu ekstraklasy. Natomiast zespół KSZO będzie rywalizował w II lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. W poniedziałek w Ostrowcu odbyła się specjalna konferencja prasowa w tej sprawie.

Autor: Jakub Rożek

29.06.2020 20:54

image 29.06.2020. Ostrowiec Św. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): Kaja Klepacz – przyjmująca KSZO SMS Ostrowiec Św., Anna Trojanowska - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św., Mariusz Rokita - prezes zarządu KS KSZO Ostrowiec Św., Piotr Brodawka - I trener KSZO SMS Ostrowiec Św., Dawid Ogórek - dyrektor klubu KSZO SMS Ostrowiec Św. Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

- Drużyna będzie nazywać się KSZO SMS Ostrowiec i będziemy ściśle współpracować z naszą Szkołą Mistrzostwa Sportowego, której jednym z profilów jest siatkówka. Trenerem zespołu będzie Piotr Brodawka, który jest również nauczycielem w SMS – poinformował prezes KSZO Mariusz Rokita.

30-letni Piotr Brodawka był zawodnikiem Farta i Effectora Kielce. W kieleckim klubie pracował również jako asystent trenera.

- Nie zastanawiałem się ani chwili nad propozycją prezesa. Gdy dowiedziałem się, że drużyna będzie oparta o nasze uczennice to już nie miałem żadnych wątpliwości. Doskonale znam te dziewczyny. Widziałem jak mocno walczyły w minionym sezonie w lidze świętokrzyskiej. Jestem pewien, że zespół zostawi całe serce na boisku – powiedział Piotr Brodawka.

- To będzie ścisła współpraca szkoły i klubu na każdej płaszczyźnie. Bardzo się cieszę, że drużyna będzie oparta na naszych uczennicach, bo właśnie po to ta szkoła powstała, żeby nasze dziewczyny reprezentowały miasto i powiat w rozgrywkach jak najwyższego szczebla. Chcę też jasno powiedzieć: dziewczęta nie stracą, jeżeli chodzi o naukę. Postaramy się tak ułożyć plan lekcji i grafik treningów, żeby było to z korzyścią dla wszystkich – powiedziała dyrektor ostrowieckiej SMS Anna Trojanowska.

7 lipca, po posiedzeniu zarządu PZPS, siatkarki KSZO poznają zespoły, z którymi rywalizować będą w południowo-wschodniej grupie II ligi. Przygotowania do nowego sezonu ostrowczanki rozpoczną 3 sierpnia, a rozgrywki prawdopodobnie wystartują w ostatni weekend września. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siatkówka RK Ostrowiec Św. Piotr Brodawka Anna Trojanowska KSZO SMS Ostrowiec Mariusz Rokita
other news

Podobne wiadomości

Nowy KSZO SMS zagra w II lidze

Nowy KSZO SMS zagra w II lidze

W Ostrowcu pożegnają się z pierwszą ligą siatkówki

W Ostrowcu pożegnają się z pierwszą ligą siatkówki

Katarzyna Brojek: to chyba koniec siatkówki w KSZO

Katarzyna Brojek: to chyba koniec siatkówki w KSZO