Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy SOR w Ostrowcu już działa

Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy, oficjalnie do użytku został oddany nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowcu Św. Inwestycja warta jest ok. 12 mln zł. Jak mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, nowy SOR daje duże możliwości i zabezpiecza mieszkańców powiatu, ale nie tylko.

Autor: Emilia Sitarska

24.07.2020 17:45

image 24.07.2020. Ostrowiec Św. Otwarcie nowego SOR-u. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Gruza – dyrektor naczelny szpitala, Jarosław Górczyński – prezydent Ostrowca Św., Marzena Dębniak – starosta ostrowiecki, Jarosław Rusiecki – senator PiS, Andrzej Kryj – poseł PiS, Zbigniew Koniusz – wojewoda świętokrzyski, Joanna Suska – burmistrz gminy Ćmielów, Hubert Żądło – wójt gminy Bałtów, Jerzy Murzyn – wójt gminy Bodzechów, Krzysztof Gajewski – wójt gminy Waśniów Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Jest to nowy obiekt, wybudowany od podstaw, wyposażony w sprzęt ratujący życie. Ci, którzy wcześniej korzystali z SOR-u wiedzą, jakie panują warunki w starych pomieszczeniach. Narzekali i pacjenci, i pracownicy - mówi Marzena Dębniak.

Senator Jarosław Rusiecki stwierdził, że to jeden z najpiękniejszych dni w życiu personelu szpitala i samorządu ostrowieckiego. Podkreślił, że wraz z posłem Andrzejem Kryjem zgłosił poprawki tzw. regionalne, aby dodatkowe pieniądze z budżetu krajowego w kwocie 800 tys. zł trafiły na modernizację szpitala.

- Tak się stało, że te 800 tys. zł dało możliwość wpisania na listę budowy SOR-ów. Z tego się cieszę, bo to przecież jest ważne dla pacjentów i dla lekarzy, całego personelu medycznego - mówił Jarosław Rusiecki.

Poseł Andrzej Kryj powiedział, że realizacja inwestycji pokazuje ciągłość władzy samorządowej, bo budowa SOR-u rozpoczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji, a została zakończona w kolejnej.

- Ten budynek będzie służył przede wszystkim pacjentom oraz pracownikom, bo komfort pracy i warunki zdecydowanie się polepszą - podkreślał poseł Andrzej Kryj.

Wojewoda Zbigniew Koniusz powiedział, że pamięta stary SOR, do którego przyjeżdżał jako lekarz pogotowia ratunkowego. Dodał, że nowa inwestycja cieszy, ale pokazuje też szereg wyzwań. W czasie epidemii koronawirusa ostrowiecka lecznica pełni bardzo ważną rolę.

- Liczę, że wraz z budową tego obiektu robimy niejako nowe otwarcie, bo wyzwań jest coraz więcej. Potrzeby zdrowotne nie maleją, a koronawirus jest jak gdyby katalizatorem, który przyspiesza potrzebę bardzo intensywnych działań - mówił Zbigniew Koniusz.

SOR został wybudowany dzięki dużemu wsparciu w ramach ministerialnego konkursu. Było to ponad 5 mln zł. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. na ten cel przeznaczyło ponad 2 mln zł, z kolei sam szpital niemal 5 mln zł.

Starosta ostrowiecki wręczyła także podziękowania ministrowi zdrowia, wojewodzie, a także włodarzom gmin powiatu ostrowieckiego, którzy finansowo wspierają lecznicę.

Galeria zdjęć Ostrowiec Św. Otwarcie nowego SOR-u (24.07.2020) [Zdjęcia: 23]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR Jarosław Rusiecki starosta ostrowiecki RK Ostrowiec Św. Andrzej Kryj Marzena Dębniak Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Pracownicy ostrowieckiego SOR zakażeni koronawirusem

Pracownicy ostrowieckiego SOR zakażeni koronawirusem

Nowy SOR w Ostrowcu gotowy, ale na otwarcie jeszcze poczekamy

Nowy SOR w Ostrowcu gotowy, ale na otwarcie jeszcze poczekamy

Skandal na SOR. Pacjentka zmarła, bo lekarka z Ostrowca bała się wirusa?

Skandal na SOR. Pacjentka zmarła, bo lekarka z Ostrowca bała się wirusa?

Pogotowie ma dość ostrowieckiego SOR i zawiadamia prokuraturę

Pogotowie ma dość ostrowieckiego SOR i zawiadamia prokuraturę

Potrzebne pieniądze na sprzęt dla SOR w Ostrowcu

Potrzebne pieniądze na sprzęt dla SOR w Ostrowcu