Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT

Ppłk Artur Litwinek został nowym dowódcą stacjonującego w Kielcach 101. batalionu lekkiej piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obowiązki objął na początku lipca.

Autor: Dionizy Krawczyński

08.07.2020 12:36

image ppłk Artur Litwinek - dowódca 101 batalionu lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Fot. szer.Daniel Woś / 10. ŚBOT

Nowy dowódca batalionu odebrał decyzję o powołaniu z rąk dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorza Motaka.

- Stawiając na bardzo dobre wyszkolenie oraz przygotowanie żołnierzy, chcę zapewnić odpowiednie wsparcie dla lokalnej społeczności - powiedział nowy dowódca 101. batalionu ppłk Artur Litwinek.

Podpułkownik Artur Litwinek rozpoczął służbę wojskową w 1995 roku jako podchorąży w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W 1999 roku został promowany na pierwszy stopień oficerski, a w 2000 roku skierowany do służby w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie na stanowisku dowódcy plutonu.

Od 2003 roku służył w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach na stanowisku wykładowcy, a następnie szefa sekcji planowania i programowania. Pełnił również funkcję koordynatora współpracy międzynarodowej.

Jest absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Był uczestnikiem misji UNIFIL w Libanie oraz licznych kursów doskonalących.

Podpułkownik Artur Litwinek jest pasjonatem strzelectwa i dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w Świętokrzyskim Turnieju Służb Mundurowych w strzelaniu statycznym z pistoletu bojowego. Obecnie w kieleckim batalionie służy ponad 550 ochotników, żołnierzy Obrony Terytorialnej. Pierwszym dowódcą batalionu był ppłk Adam Mirosław.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce WOT 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Motak 101. batalion 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
other news

Podobne wiadomości

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT podsumowuje działania w walce z koronawirusem

WOT podsumowuje działania w walce z koronawirusem

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki