Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowoczesny sprzęt dla dzieci w rodzinach zastępczych

Ponad 4,2 mln zł trafi na wsparcie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Pieniądze na ten cel przekazał dziś Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Autor: Iwona Murawska

23.07.2020 15:20

image 23.07.2020. Podpisanie umów na wsparcie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Na zdjęciu (od lewej): Iwona Kumor - kierownik działu finansowo-księgowego MOPR, Marek Scelina - dyrektor MOPR Kielce, Zbigniew Koniusz - wojewoda, senator Krzysztof Słoń Fot. Magda Blicharska / Radio Kielce

Wojewoda Zbigniew Koniusz informuje, że pieniądze będą mogły być wydatkowane na zakup laptopów, komputerów stacjonarnych oraz oprogramowania i sprzętu audiowizualnego, jak również na zakup środków dezynfekcyjnych służących do walki z epidemią koronawirusa.

- Są to pieniądze dla naszych dzieci, podopiecznych, za których czujemy się odpowiedzialni. Odpowiedzialni jako państwo, a państwo po raz kolejny staje na wysokości zadania - dodał Zbigniew Koniusz.

Na wsparcie dzieci przebywających w pieczy zastępczej, Kielce otrzymały prawie 400 tys. zł. Jak informuje Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, kwota ta umożliwi zakup 100 laptopów dla dzieci. Kupione zostaną także środki do dezynfekcji, ochronne maseczki i rękawiczki.

Z kolei ponad 150 tys. zł otrzymał powiat włoszczowski. Ilona Nowak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że wsparciem objętych zostanie 44 dzieci.

- Dla rodzin zastępczych to jest duże wsparcie z tego względu, że nauczanie w warunkach domowych stwarza dosyć duże problemy. W wielu rodzinach zastępczych wychowuje się dwoje i więcej dzieci. Dlatego posiadanie indywidualnego laptopa, czy komputera na pewno ułatwi im funkcjonowanie - dodała Ilona Nowak.

23.07.2020. Podpisanie umów na wsparcie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Klimczak - wicestarosta powiatu buskiego, Jerzy Kolarz - starosta buski, Zbigniew Koniusz - wojewoda, senator Krzysztof Słoń Fot. Magda Blicharska / Radio Kielce

- To niezwykle potrzebna pomoc. To środki, które pozwolą, by te dzieci mogły czuć się bezpiecznie w swoich środowiskach, tam gdzie przebywają - mówił Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- Pieniądze te pozwolą na zakup nowoczesnego sprzętu, który pomoże dzieciom w nauce. Państwo polskie dba również o te dzieci, które z różnych powodów znajdują się w takiej, a nie innej sytuacji życiowej. Nie różnicujemy dzieci na te, które wychowywane są w pełnych rodzinach, czy w rodzinach zastępczych - dodał Krzysztof Słoń.

W sumie dzięki pieniądzom z Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wsparciem objętych zostanie około 1200 świętokrzyskich dzieci.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń MOPR RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka wojewoda świętokrzyski RK Kielce Marek Scelina Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda świętokrzyski wspiera osoby niepełnosprawne

Wojewoda świętokrzyski wspiera osoby niepełnosprawne

Świętokrzyskie domy dziecka i rodziny zastępcze otrzymają rządowe wsparcie

Świętokrzyskie domy dziecka i rodziny zastępcze otrzymają rządowe wsparcie