Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe zakażenia koronawirusem. W Starachowicach zmarł mężczyzna [WYKRES]

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w naszym regionie. Jak poinformowało biuro prasowe wojewody świętokrzyskiego to mieszkańcy powiatów: buskiego, jędrzejowskiego, starachowickiego, kieleckiego i sandomierskiego.

Autor: Karol Żak

08.08.2020 11:44

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Pixabay

Ponadto w województwie potwierdzono dwa nowe ozdrowienia - po jednej osobie z powiatów skarżyskiego i ostrowieckiego.

W sumie w regionie stwierdzono dotychczas 1068 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 824 ozdrowienia. Obecnie 33 osoby są hospitalizowane, 1792 jest poddanych kwarantannie, a 29 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 

 

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 843 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd 51 tys. 167 zakażeń. W szpitalu w Starachowicach zmarł 74-letni mężczyzna z województwa śląskiego. Ze względu na miejsce zamieszkania nie został on uwzględniony w statystykach wojewody.

Tymczasem jak informowaliśmy od dziś w kilkunastu powiatach z największym wzrostem zakażeń koronawirusem, w tym w pińczowskim, obowiązują dodatkowe ograniczenia. W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zakłada ono, m.in., wyodrębnienie dwóch stref: czerwonej i żółtej. Na ich obszarach obowiązują, poza ograniczeniami przewidzianymi na całym terytorium Polski, dodatkowe zakazy, nakazy i ograniczenia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Aż 843 nowe przypadki koronawirusa. Nowy rekord zakażeń od początku epidemii

Aż 843 nowe przypadki koronawirusa. Nowy rekord zakażeń od początku epidemii

Zmiana przepisów ws. zakrywania nosa i ust. Kto i gdzie musi stosować maseczki lub przyłbice?

Zmiana przepisów ws. zakrywania nosa i ust. Kto i gdzie musi stosować maseczki lub przyłbice?