Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe władze PO w powiecie kieleckim

Aktywizacja ludzi młodych, zachęcanie do udziału w życiu publicznym oraz utworzenie kół w każdej gminie - to główne cele nowych władz Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim.

Autor: Michał Kita

07.10.2020 11:10

image 07.10.2020 Kielce. Konferencja władz PO w powiecie kieleckim. Na zdjęciu (od lewej): Lucjan Sokołowski, Łukasz Mucha, Lucjan Pietrzczyk, Mikołaj Matynia, Ryszard Cichy Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak informuje Lucjan Pietrzczyk, szef struktur PO w powiecie ziemskim kieleckim, ważne dla lokalnych działaczy ugrupowania będą sprawy związane z gospodarką i rozwojem zarówno powiatu, jak i stolicy regionu.

- Kielce zajęte swoimi sprawami i sporami, od wielu miesięcy zwijają się. W związku z tym, mimo że jesteśmy powiatem ziemskim, a nie grodzkim, czujemy się odpowiedzialni także za stolicę województwa świętokrzyskiego. Zwłaszcza że prezydent, wiceprezydenci, sekretarz miasta, a także wiele innych osób decyzyjnych to mieszkańcy naszego powiatu – ironizuje Lucjan Pietrzczyk.

Polityk podkreśla, że dużym wyzwaniem dla struktur ugrupowania będzie przygotowanie mocnych list w wyborach samorządowych na szczeblu gminnym i powiatowym.

W skład zarządu struktur PO w powiecie kieleckim, oprócz przewodniczącego Lucjana Pietrzczyka, wchodzi trzech wiceprzewodniczących: Ryszard Cichy, Jacek Brański i Lucjan Sokołowski. Sekretarzem został Łukasz Mucha, skarbnikiem Tomasz Łosak. Skład zarządu uzupełnia siedmioosobowe grono członków: Grzegorz Ciepiela, Michał Feldman, Hubert Kielasiński, Janusz Maciejski, Halina Mańko, Mikołaj Matynia i Paweł Wałdon.

Obecnie Platforma Obywatelska w powicie kieleckim liczy około 120 osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lucjan Pietrzczyk Platforma Obywatelska Powiat Kielecki RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Tarczyński do polityków Platformy Obywatelskiej: puste dzbany bez tożsamości

Tarczyński do polityków Platformy Obywatelskiej: puste dzbany bez tożsamości

Inwestycje drogowe w regionie. Platforma krytykuje PiS za swoje grzechy?

Inwestycje drogowe w regionie. Platforma krytykuje PiS za swoje grzechy?

Marzena Okła-Drewnowicz w zarządzie krajowym Platformy Obywatelskiej

Marzena Okła-Drewnowicz w zarządzie krajowym Platformy Obywatelskiej