Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe szkolenie WOT: działania przeciwpowodziowe oraz gaszenie lasów

W minioną sobotę i niedzielę (18 i 19 lipca 2020 r.) żołnierze Obrony Terytorialnej z Sandomierza przeszli w okolicach Staszowa specjalne szkolenie połączone z ćwiczeniami w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych.

Autor: Dionizy Krawczyński

20.07.2020 14:04
Źródło: KW PSP w Kielcach

image 18-19.07.2020 Maśnik i Struzki. Ćwiczeniami WOT w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych Fot. / KP PSP Staszów

W sobotę, w miejscowości Maśnik, na kanale Strumień przeprowadzono ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych. Żołnierze WOT pod nadzorem instruktorów z KP PSP Staszów szkolili swoje umiejętności w zakresie układania worków z piaskiem, obsługi nasypywarki do piasku, likwidacji przesiąków przez korpus wału oraz układania zapór przeciwpowodziowych.

19 lipca na terenie Nadleśnictwa Staszów w miejscowości Strużki odbyły się ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów kompleksów leśnych. Żołnierze WOT poznali zasady gaszenia kompleksów leśnych oraz uczestniczyli w budowie dwóch magistrali wodnych o długości ponad 1000 metrów. W ćwiczeniach uczestniczyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Staszów.

Galeria zdjęć Maśnik i Struzki. Ćwiczeniami WOT w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych (18-19.07.2020) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Straż Pożarna Staszów RK Sandomierz WOT Lasy Państwowe Strefa munduru
other news

Podobne wiadomości

Żołnierze WOT doskonalą swoje umiejętności

Żołnierze WOT doskonalą swoje umiejętności

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19

WOT szkoli młodzież z zabezpieczeń przed COVID-19