Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe rondo w Jędrzejowie rozwiąże problemy?

Rondo ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu u zbiegu ulic: 11-go Listopada, Parkowej i Dmowskiego w Jędrzejowie. Władze miasta ubiegały się skutecznie o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

09.07.2020 13:10

image 09.08.2020 Jędrzejów. Skrzyżowanie ulic: 11-go Listopada, Parkowej i Dmowskiego Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa zwraca uwagę, że mimo wybudowania północnej obwodnicy Jędrzejowa i wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum, na ul. 11 Listopada, ruch lokalny nadal jest bardzo duży. Skrzyżowania z Dmowskiego i Piłsudskiego to newralgiczne miejsca, gdzie ruch w godzinach szczytu jest bardzo duży.

O tym, że rondo w tym miejscu jest potrzebne przekonani są kierowcy. Jak powiedział pan Grzegorz, to niebezpieczne skrzyżowanie na którym często dochodzi do kolizji, bardzo trudno też z niego wyjechać. Jego zdaniem rondo ułatwi jazdę kierowcom.

Koszt budowy szacowany jest na 3,6 mln zł. Inwestycja przewiduje również budowę chodników oraz nowe oświetlenie. Inwestycja ma potrwać do końca 2021 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Jędrzejów Fundusz Dróg Samorządowych rondo Marcin Piszczek
other news

Podobne wiadomości

Zdolna młodzież z gminy Jędrzejów uhonorowana

Zdolna młodzież z gminy Jędrzejów uhonorowana

Gmina Jędrzejów doczeka się żłobka. Rozstrzygnięto przetarg

Gmina Jędrzejów doczeka się żłobka. Rozstrzygnięto przetarg