Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe połączenie autobusowe na Święty Krzyż [ROZKŁAD JAZDY]

Od najbliższej soboty (15 sierpnia) wraca weekendowe połączenie z Kielc na Święty Krzyż. Przejazd autobusami będzie bezpłatny, a autokar będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę trzy razy dziennie aż do 27 września.

Autor: Michał Kita

11.08.2020 09:50 / Aktualizacja 11.08.2020 15:17

image 11.08.2020 Kielce. Konferencja ws. weekendowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, początkowo połączenie miało zostać uruchomione wiosną, na początku sezonu turystycznego, jednak w związku z epidemią koronawirsa było to niemożliwe.

- Staramy się teraz, zachowując wszystkie sanitarne rygory i obostrzenia, zainaugurować chociaż część sezonu turystycznego, a także zachęcić mieszkańców i turystów do tego, aby dzięki tej linii mogli w swobodny sposób dostać się do najstarszego sanktuarium w Polsce. Ponadto to połączenie zdecydowanie ułatwi także mieszkańcom dostęp do pozostałych atrakcji Gór Świętokrzyskich - dodaje.

Marszałek ma nadzieję, że to połączenie w przyszłości przyczyni się do powstania stałej linii funkcjonującej na tej trasie.

Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski podkreśla, że przywrócenie tego połączenia przyczyni się do wsparcia regionalnej branży turystycznej w czasie walki z pandemią COVID-19.

- Święty Krzyż to nasza wielka atrakcja turystyczna. Cieszę się, że kwestia przywrócenia tego połączenia, o czym kilka miesięcy temu rozmawialiśmy z misjonarzami oblatami, dziś ma swój szczęśliwy finał. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców województwa – podkreśla.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce – Święty Krzyż jest możliwe dzięki porozumieniu zawartym przez Regionalną Organizację Turystyczną z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach. Linia rozpocznie kursowanie od 15 sierpnia. Autobus będzie jeździł w każdy weekend do końca września trzy razy dziennie.

Pierwszy kurs: wyjazd z Kielc o godzinie 6.30, powrót ze Świętego Krzyża o 8.40;
drugi kurs: Kielce – godz. 10.00, powrót ze Świętego Krzyża o 12.45;
trzeci kurs: Kielce – godz. 14.30, powrót ze Świętego Krzyża o 18.00.

Dodatkowy kurs zostanie zorganizowany w poniedziałek 14 września, w dniu odpustu na Świętym Krzyżu. Autobus turystyczny wyposażony jest w klimatyzację, wygodne fotele oraz dwa ekrany, na których podczas podróży wyświetlane będą filmy promujące region.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów będzie dostępny na stronie www.swietokrzyskie.travel. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób.

PRZYSTANKI I HARMONOGRAM KURSÓW LINII KIELCE – ŚWIĘTY KRZYŻ:

Z KIELC:

Kielce – Kadzielnia Parking – Dworzec PKP- Cedzyna – Mąchocice- Ciekoty- Święta Katarzyna – Bieliny – Huta Szklana – Święty.

ZE ŚWIĘTEGO KRZYŻA:

Święty Krzyż- Huta Szklana- Bieliny – Święta Katarzyna – Ciekoty- Mąchocice – Cedzyna – Kielce Dworzec PKP- Kielce – Kadzielnia (parking dla autokarów) .

Galeria zdjęć Kielce. Konferencja ws. weekendowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż (11.08.2020) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Święty Krzyż autobus Zarząd Województwa Świętokrzyskiego RK Kielce Mariusz Gosek
other news

Podobne wiadomości

Nie będzie autobusu na Święty Krzyż

Nie będzie autobusu na Święty Krzyż