Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe mieszkanie w Starachowicach jest nie do zdobycia

Deweloperzy w ostatnich latach nie byli zainteresowani inwestowaniem w mieście, zatem rynek bazuje na lokalach używanych. Część potrzeb mają jednak pokryć gminne inwestycje.

Autor: Anna Głąb

17.11.2020 15:13

image 01.08.2020. Starachowice. Bloki budowane w ramach programu Mieszkanie Plus Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Przy ulicy Piłsudskiego powstają trzy bloki z rządowym dofinansowaniem w programie Mieszkanie Plus. Powstanie tam 60 mieszkań o powierzchni 34, 47 i 55 metrów kwadratowych. Każde z nich będzie wyposażone w instalację elektryczną, ciepłowniczą i kanalizacyjną. Lokatorzy dostaną mieszkania z kuchenkami elektrycznymi i podstawowymi urządzeniami w łazienkach. Będę to lokale na wynajem bez możliwości wykupu.

Jak podkreśla prezydent Marek Materek, zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne, już wpłynęło 250 wniosków o ich przydział, choć formalny nabór rozpocznie się dopiero w styczniu. Ostateczną decyzję podejmie specjalnie powołana komisja. Teraz gmina podjęła decyzję o wybudowaniu kolejnego budynku wielorodzinnego na osiedlu Południe.

- Na gminnej działce stanie blok, w którym znajdzie się około 40 mieszkań. Wybuduje je Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, ale w przeciwieństwie do bloków przy Piłsudskiego będzie je można wykupić - mówi prezydent.

Na przyszły rok zaplanowane jest kompletowanie dokumentacji, aby w 2022 można było rozpocząć budowę. Jeszcze za wcześnie, aby mówić o kosztach budowy tego bloku.

Rynek nieruchomości w mieście wykazuje ostatnie pewne ożywienie. 60 mieszkań powstaje w dawnej siedzibie starostwa przy Oświatowej. Adaptację obiektu wykonuje prywatny inwestor, który kupił nieruchomość. Nowe bloki mają powstać także przy ulicy Pileckiego, w miejscu, gdzie stał budynek MOPS, oraz przy Staszica. Metr kwadratowy używanego mieszkania w Starachowicach kosztuje przynajmniej cztery tysiące złotych, w zależności od lokalizacji i wyposażenia. Podobną kwotę trzeba będzie zapłacić za mieszkania przy Oświatowej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Marek Materek mieszkania Mieszkanie Plus RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Mieszkanie Plus w Starachowicach będzie bez opóźnień

Mieszkanie Plus w Starachowicach będzie bez opóźnień

Mieszkanie za remont?

Mieszkanie za remont?

Mieszkanie chronione w Starachowicach oddane do użytku

Mieszkanie chronione w Starachowicach oddane do użytku