Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe laptopy trafiły do dzieci z rodzin zastępczych

157 dzieci umieszczonych w 108 rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kieleckiego otrzyma laptopy. Nowy sprzęt ma im ułatwić naukę zdalną - informuje Stefan Bąk, członek zarządu powiatu.

Autor: Monika Miller

12.11.2020 12:52

image Nowe laptopy dla rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kieleckiego Fot. Monika Miller / Radio Kielce

- Nic nie zastąpi radości w oczach dzieci, które otrzymują swój sprzęt. Przede wszystkim przy jego pomocy mogą się uczyć, ale także mogą korzystać z nich na co dzień - zaznacza.

Laptopy trafiły między innymi do Nadii i Mai. Dziewczynki są w wieku 7 i 8 lat. Ich opiekunka Elżbieta Urban przyznaje, że to dla nich ogromna pomoc. Dla przykładu, do tej pory miały problemy z zadaniami z informatyki, ponieważ poprzednie komputery nie były do tego przystosowane.

- Bardzo dziękujemy, dzięki nim nauka zdalna będzie przebiegała dużo sprawniej - dodaje.

Z nowego laptopa od dziś cieszy się także Paulina Ślusarczyk, która jest studentką trzeciego roku ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

- Bardzo cieszę się z komputera, ponieważ mój dotychczasowy ledwo co działał. Przyda mi się, ponieważ jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i mam też zajęcia zdalne. Jestem wdzięczna za tę pomoc - zaznacza.

Oprócz laptopa Paulina otrzymała także myszkę i słuchawki.

- Lubię słuchać muzyki, zwłaszcza przez słuchawki. Wtedy brzmi znacznie lepiej - mówi.

Rodziny otrzymują także środki ochrony indywidualnej, takie jak żele do dezynfekcji oraz maseczki. Zakup środków i sprzętu był możliwy dzięki realizacji m.in. programu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Całkowity koszt to ponad pół miliona złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Powiat Kielecki RK Kielce Stefan Bąk laptopy
other news

Podobne wiadomości

Wszystkie sandomierskie podstawówki otrzymały laptopy

Wszystkie sandomierskie podstawówki otrzymały laptopy

Nowe laptopy dla jędrzejowskich uczniów

Nowe laptopy dla jędrzejowskich uczniów

Laptopy do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z gminy Radoszyce

Laptopy do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z gminy Radoszyce