Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe boiska przy jędrzejowskiej „dwójce" coraz bliżej. Został ogłoszony przetarg

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie doczeka się nowych boisk. Gmina ogłosiła przetarg na ich budowę. Jędrzejowska „dwójka” to jedyna placówka w mieście, która nie posiada nowoczesnych obiektów sportowych.

Autor: Aneta Cielibała-Gil

19.11.2020 15:24

image 04.06.2020 Jędrzejów. Boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 doczeka się modernizacji Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Teraz w miejscu starego, wysłużonego i wyłączonego z użytkowania asfaltowego placu gry powstanie nowoczesne miejsce.

- Kilka lat temu aplikowaliśmy o środki zewnętrze, projekt trafił na listę rezerwową i dzięki zarządowi województwa udało się pozyskać wsparcie w wysokości 1,8 mln złotych - mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Ponadto gmina dostała też dotację z Ministerstwa Sportu.

- Planujemy budowę dużego boiska do piłki ręcznej. Będą tam znajdowały także dwa boiska do koszykówki i dwa boiska do siatkówki z całym osprzętem. Ponadto pojawi się oświetlenie, nowe ogrodzenie, piłkochwyty - dodaje burmistrz.

Szacowany koszt budowy to 1,5 miliona złotych. Inwestycja powinna zakończyć się 13 sierpnia przyszłego roku. Oznacza to, że w roku szkolnym 2021/2021 uczniowie powinni korzystać już z nowych boisk.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jędrzejów inwestycja Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego boisko Anna Krupka RK Jędrzejów Ministerstwo Sportu
other news

Podobne wiadomości

W Jędrzejowie powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne

W Jędrzejowie powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne

Nowe boisko wielofunkcyjne pojawi się przy jędrzejowskiej szkole

Nowe boisko wielofunkcyjne pojawi się przy jędrzejowskiej szkole