Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowa przychodnia w Czerwonej Górze

Nowa przychodnia przyszpitalna została otwarta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. Znajduje się ona w pomieszczeniach po dawnej kuchni.

Autor: Iwona Murawska

02.07.2020 16:02

image 02.07.2020. Czerwona Góra. Otwarcie przychodni przyszpitalnej. Na zdjęciu (od lewej): Youssef Sleiman - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze, Jolanta Tyjas - sekretarz rady społecznej szpitala, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Tomasz Jamka - członek zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak informuje Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy, dotychczas przyjęcia pacjentów odbywały się w dwóch gabinetach. W jednym byli pacjenci poradni pulmonologicznej i chirurgii klatki piersiowej, a w drugim pacjenci poradni ortopedycznej i urologicznej. Ze względu na brak możliwości zorganizowania przyjęć, poradnie musiały pracować na zmiany w różnych godzinach.

Jak dodał Youssef Sleiman, dzięki adaptacji pomieszczeń po byłej kuchni, powierzchnia przychodni zwiększyła się ze 102 do 580 metrów.

- Obecna przychodnia ma ponad 5,5 razy większą powierzchnię niż poprzednia. Wejście do niej jest z zewnątrz, bez konieczności przechodzenia przez szpital. W przychodni rozpoczną działalność także dwie nowe poradnie. Będzie to poradnia chirurgiczna i anestezjologiczna dla pacjentów do zabiegów planowych - dodał Youssef Sleiman.

Jak przyznał Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, szpital w Czerwonej Górze z roku na rok podnosi jakość i warunki leczenia pacjentów.

- Chciałbym podziękować też radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego, bo to oni decydują na co są przeznaczane pieniądze - dodał marszałek.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia przyznał, że przychodnia w obecnej sytuacji epidemicznej z pewnością będzie bardzo dobrze służyła pacjentom.

- Mam świadomość, że w związku z epidemią koronawirusa teraz na pierwszym planie są pulmonolodzy, którzy leczą i będą leczyć powikłania COVID-19, jakim są ciężkie zapalenia płuc. Ta przychodnia, w przyszłości także centrum pulmonologii, które powstanie przy szpitalu w Czerwonej Górze, będą tymi miejscami, w których pacjenci z COVID-19 będą mogli liczyć na fachową pomoc - dodał Marek Bogusławski.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski powiedział, że wszystkie placówki prowadzone przez Urząd Marszałkowski w Kielcach wyznaczają w naszym regionie pewien kierunek i standard.

- Działania Urzędu Marszałkowskiego korespondują z tym co robi i oczekuje wojewoda. Myślę, że synergia i wspólne cele dają komfort dla pacjentów i dla naszych obywateli - dodał Zbigniew Koniusz.

Dostosowanie pomieszczeń po dawnej kuchni do potrzeb przychodni przyszpitalnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze kosztowało ponad 1,4 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków budżetu województwa świętokrzyskiego wyniosło ponad 1,1 mln zł.

Galeria zdjęć Czerwona Góra. Otwarcie przychodni przyszpitalnej (02.07.2020) [Zdjęcia: 33]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sejmik Województwa Andrzej Bętkowski Youssef Sleiman poradnia marszałek województwa świętokrzyskiego wojewoda świętokrzyski RK Kielce Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze Marek Bogusławski Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Szpital na Czarnowie z tomografem dla pacjentów z COVID-19

Szpital na Czarnowie z tomografem dla pacjentów z COVID-19

Szpital przy Prostej znów przyjmuje pacjentki

Szpital przy Prostej znów przyjmuje pacjentki

Szpital ma sprzęt do ekspresowych testów na obecność koronawirusa

Szpital ma sprzęt do ekspresowych testów na obecność koronawirusa

Wojewoda: każdy szpital powinien mieć łóżka dla osób cierpiących na choroby zakaźne

Wojewoda: każdy szpital powinien mieć łóżka dla osób cierpiących na choroby zakaźne