Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nocna „droga przebaczenia” na Święty Krzyż

Prawie stu pątników pokonało minionej nocy trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Starachowic na Święty Krzyż. Wydarzenie nie mogło się odbyć w marcu i dlatego zorganizowano je teraz. Przebiegało pod hasłem „Droga przebaczenia”.

Autor: Anna Głąb

17.10.2020 09:27

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Na jesienną datę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wybrano celowo rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - mówi ksiądz Damian Spiżewski, jeden z organizatorów. - Do udziału zapisało się 120 osób, z których ostatecznie większość podjęła trud przejścia jednej z trzech tras EDK - dodaje.

Uczestnicy mogli wybrać jedną z trzech tras o różnej długości. Każda z nich miała własnego patrona: 30-kilometrowej trasie patronował św. brat Albert, 38-kilometrowej  -błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, a najdłuższej o długości 43 kilometrów - sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Każdy z uczestników dostał mapę z zaznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej, ale trasę pokonywano indywidualnie lub w małych grupach.

Jak mówili uczestnicy, nie było łatwo, ale trud oddany Bogu ma szczególne znaczenie.

- Każdy szedł ze swoją intencją, czasem z pokutą. Były chwile zwątpienia, ale ważne, że mieliśmy świadomość, że idziemy w grupie. Pogoda nie była najlepsza, dodatkowym utrudnieniem było duże zamglenie, ale ważniejsza jest pogoda ducha i radość z pokonania swoich słabości - mówili.

O godz. 6.00 w klasztorze na Świętym Krzyżu odprawiona została msza święta dla uczestników starachowickiej Drogi Krzyżowej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Święty Krzyż Droga Krzyżowa RK Starachowice RK Kielce Nocna Droga Krzyżowa