Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niewidomi uczyli się jak samodzielnie korzystać z dóbr kultury

Kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących wzięło udział w projekcie pod nazwą „Nie mamy barier”, którego celem była aktywizacja tej grupy osób.

Autor: Iwona Murawska

30.11.2020 15:37

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wojciech Czajkowski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych informuje, że celem programu było także pokazanie osobom z dysfunkcją wzroku, że w obecnej sytuacji epidemicznej nie muszą być całkowicie zamknięci w domach.

- Celem projektu było pokazanie i wypromowanie działań w kierunku osób niewidomych i słabowidzących z zakresu treningów aktywności fizycznej, aktywności społecznej oraz aktywności turystycznych i krajoznawczych - mówi Wojciech Czajkowski.

Jak dodaje, w ramach projektu niewidomi i słabowidzący uczyli się np. chodzić z kijkami Nordic Walking.

- Chcieliśmy pokazać i podpowiedzieć tym osobom, jak sobie radzić samemu z aktywnością fizyczną i jak korzystać z dóbr kultury. W ramach projektu zwiedzaliśmy okolice Świętego Krzyża i Chęcin oraz uczyliśmy ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie przy pomocy tego, co mamy w domu - dodał Wojciech Czajkowski.

Program został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które były w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego niewidomi RK Ostrowiec Św. PFRON RK Starachowice RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Niewidomi poznają Internet

Niewidomi poznają Internet

Niewidomi promują noszenie odblasków

Niewidomi promują noszenie odblasków

Niewidomi zwracali uwagę na swoje problemy

Niewidomi zwracali uwagę na swoje problemy

Niewidomi na motorach zwiedzają Góry Świętokrzyskie

Niewidomi na motorach zwiedzają Góry Świętokrzyskie