Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niepełnosprawni w lepszych warunkach

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie w powiecie starachowickim przejdzie gruntowny remont. To jedna z czterech tego typu placówek w województwie. Zajmuje się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych, obecnie zatrudnia 45 osób o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Autor: Anna Głąb

14.07.2020 13:33

image Styków. Wizualizacja wyremontowanego budynku Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej Fot. / materiały prasowe
Komentarze

Działalność produkcyjna zakładu zlokalizowana jest w zaadaptowanych budynkach ośrodka wypoczynkowo-rekreacyjnego w Stykowie oraz pomieszczeniach pozyskanych od parafii w Kałkowie-Godowie. Prowadzona jest tam działalność stolarska, rękodzielnicza oraz pralnia. Teraz, dzięki pieniądzom z PFRON i wkładowi własnemu powiatu zakład przejdzie gruntowny remont - informuje starosta starachowicki Piotr Babicki.

- Projekt zakłada remont i modernizację jednego z obiektów. Zostaną przeprowadzone tam prace budowlane wewnątrz budynku, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wymianą okien i drzwi, wymiana pokrycia dachowego i wszystkich instalacji - zapowiada starosta.

Styków. Wizualizacja wyremontowanego budynku Powiatowego Zakładu Aktywności ZawodowejFot. materiały prasowe

W wyremontowanym obiekcie mieścić się będzie pracownia terapii manualnej, gabinety lekarskie i pielęgniarskie, szatnie, natryski i toalety oraz pomieszczenia biurowe, do których przeniesione zostaną pracownie mieszczące się dotąd w Kałkowie.

Docelowo Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej funkcjonować ma w jednym miejscu, czyli w Stykowie. Ma to ułatwić rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji opiewa na 970 tys. zł. Połowę kosztów pokryje dofinansowanie z PFRON, pozostałą część, czyli ponad 500 tys. zł sfinansuje powiat. Inwestycja będzie realizowana przez 3 lata. Zakończenie planowane jest na październik 2022 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków powiat starachowicki RK Starachowice Zakład Aktywności Zawodowej Piotr Babicki Styków
other news

Podobne wiadomości

Więcej aktywności a mniej komputera w czasie wakacji - apelują psycholodzy

Więcej aktywności a mniej komputera w czasie wakacji - apelują psycholodzy

Poseł Lipiec: Starachowice doceniają działania prezydenta Dudy

Poseł Lipiec: Starachowice doceniają działania prezydenta Dudy

Nowy zakład powstanie w Opatowie

Nowy zakład powstanie w Opatowie