Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niepełnosprawni na start

Osoby niepełnosprawne, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy mogą już zgłaszać się do tegorocznego „Paragedonu”. - To impreza sportowa, której celem jest integracja osób z różnymi niepełnosprawnościami i osób w pełni sprawnych - przypomina Dariusz Lisowski, koordynator wydarzenia.

Autor: Iwona Murawska

30.06.2020 14:37

image „PARAGEDON” – Festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Rozpoczęliśmy już rozsyłanie pism do różnych placówek z zaproszeniem do wzięcia udziału w imprezie. Zgłosiły się już cztery, czyli udział w „Paragedonie” zadeklarowało około 80 osób niepełnosprawnych. Naszym zamiarem jest stworzenie im w tym dniu miejsca, gdzie będą się czuli dobrze i w sposób dla nich niesztampowy spędzą czas - mówi Dariusz Lisowski. 

Jak dodaje, w „Paragedonie” będą mogły wziąć udział osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

- Wybraliśmy takie dyscypliny, by każdy uczestnik imprezy mógł spróbować swoich sił, także osoby poruszające się przy pomocy kul, czy jeżdżące na wózkach. Będzie więc m.in. rzut do kosza, wyścig na wózkach, czy rzut lotką - wylicza Dariusz Lisowski.

Tegoroczny „Paragedon” odbędzie się 12 września na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej imprezie, mogą się kontaktować z Fundacją Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” pod nr tel. 502 798 558 lub kontaktem mailowym dariuszlisowski.poczta@gmail.com. 

Tegorocznym zawodom towarzyszyć będzie nagrany w Kielcach w tym roku ogólnopolski hymn osób niepełnosprawnych „Tylko w siebie wierz”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Integracja poprzez zabawę. Paragedon zgromadził ponad pół tysiąca uczestników

Integracja poprzez zabawę. Paragedon zgromadził ponad pół tysiąca uczestników

„Paragedon” integruje przez sport i rekreację

„Paragedon” integruje przez sport i rekreację

Lekkoatletyka? Niepełnosprawni są na „tak”

Lekkoatletyka? Niepełnosprawni są na „tak”