Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niedzielne wybory to okazja do odpowiedzi na pytanie: jakiej Polski chcemy

Dialog, legislacja, zdrowie i inwestycje - na takich czterech filarach oparta jest prezydentura Andrzeja Dudy - mówiła podczas spotkania w Suchedniowie wiceminister sportu Anna Krupka.

Autor: Anna Głąb

24.06.2020 21:23

image 24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska Fot. Anna Głąb / Radio Kielce
Komentarze

- Niedzielne wybory, to okazja do odpowiedzi na pytanie, jakiej Polski chcemy i dlaczego potrzebna jest kolejna kadencja obecnego prezydenta - dodaje.

- Andrzej Duda podczas pięcioletniej kadencji spotkał się z mieszkańcami każdego powiatu w Polsce. Dialog polega na wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi, z tego rodzą się programy obejmujące Polaków od najmłodszych do najstarszych. To program Rodzina 500 plus, Wyprawka plus, Mama plus, ale także zwolnienie młodych do 26. roku życia z podatków, z kolei seniorzy mogą liczyć na trzynastą i czternastą emeryturę - mówiła.

Drugim filarem jest legislacja, czyli podpisywanie wielu setek ustaw, które normują polskie prawo.

Dzięki sprawnej współpracy ustawy są szybko wprowadzane w życie. Jednocześnie 9 ustaw Andrzej Duda zawetował, co świadczy o jego autonomii. Z kolei od prezydenta wyszły 32 inicjatywy ustawodawcze.

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska. Na zdjęciu wiceminister Anna Krupka, Mariusz Bodo - sekretarz województwa, senator Krzysztof Słoń, doradca wojewody Maria ZubaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

W przestrzeni zdrowia, to nakłady na profilaktykę i doposażanie szpitali i jednostek medycznych. Czwarty filar prezydentury Andrzeja Dudy, to wielkie inwestycje z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

- Z sondaży wynika, że możliwe jest zwycięstwo Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Ważne jest jednak, żeby Polacy poszli na wybory - zakończyła przemówienie wiceminister Anna Krupka.

Doradca wojewody Maria Zuba wskazywała, że kandydatowi Zjednoczonej Prawicy bliskie są wartości chrześcijańskie i tradycyjne, urzędujący prezydent potrafi zadbać o interesy kraju za granicą, a w państwie jest inicjatorem inwestycji, których efekty są widoczne również w małych miejscowościach.

- Skarżysko znalazło się w sieci krajowych szprych kolejowych prowadzących do CPK. Odradza się Marywil, gdzie będą produkowane elementy potrzebne dla branży budowniczej - mówiła.

Maria Zuba przypomniała także o akcji MSWiA „Bitwa o wóz”, czyli przekazaniu samochodu gaśniczego tej gminie, która w danym województwie będzie miała najwyższą frekwencję podczas wyborów. W gminie Suchedniów nowego wozu bardzo potrzebują strażacy z Ostojowa. Kosztuje 800 tys. złotych, a samorząd nie ma pieniędzy na wkład własny, można go zapewnić poprzez udział w wyborach.

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska. Na zdjęciu wiceminister Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, doradca wojewody Maria Zuba, radna Agnieszka BurasFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Senator Krzysztof Słoń mówił, że u finału kampanii dobrze jest się spotkać i ugruntować swoje przekonania, nawet w kwestii udziału w wyborach.

- Dokonując wyboru trzeba przeanalizować dokonania prezydenta. Odseparować nierealne wizje antyPiS-u od prawdziwej wizji Polski Andrzeja Dudy - zaznacza senator.

Poparcia obecnie urzędującemu prezydentowi udzielili również radna sejmiku województwa świętokrzyskiego Agnieszka Buras oraz sekretarz województwa Mariusz Bodo.

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas PolskaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Maria Zuba Krzysztof Słoń Suchedniów Andrzej Duda wybory prezydenckie Anna Krupka RK Starachowice Mariusz Bodo
other news

Podobne wiadomości

Akcja „Łączy nas Polska” dotarła do Opatowa

Akcja „Łączy nas Polska” dotarła do Opatowa

„Łączy nas Polska” - znani politycy PiS w weekend w regionie [PROGRAM]

„Łączy nas Polska” - znani politycy PiS w weekend w regionie [PROGRAM]

Spotkanie z mieszkańcami Ostrowca w ramach akcji „Łączy nas Polska”

Spotkanie z mieszkańcami Ostrowca w ramach akcji „Łączy nas Polska”

„Łączy nas Polska”. Działacze PiS będą zachęcać do głosowania na Andrzeja Dudę [TERMINARZ]

„Łączy nas Polska”. Działacze PiS będą zachęcać do głosowania na Andrzeja Dudę [TERMINARZ]