Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nie będzie miejskiego programu in vitro. Radni porozmawiają o targach

Nadanie nazwy Kornela Morawieckiego jednej z kieleckich ulic i dokapitalizowanie Targów Kielce, to niektóre tematy, którymi zajmują się radni podczas czwartkowej sesji rady miasta. Z uwagi na pandemię koronawirusa, sesja odbywa się w trybie zdalnym.

Autor: Michał Kita

15.10.2020 11:06

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Na początku obrad, radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego miejskiego programu in vitro. Taki projekt zgłosił prezydent Kielc Bogdan Wenta, nie uzyskał on jednak wymaganej większości. Za debatą nad rozporządzeniem zagłosowało 11 radnych, a 10 było przeciw. Dwie osoby wstrzymały się od głosu. Do wpisania projektu do porządku potrzebne jest 13 głosów. Dokument był powtórzeniem projektu, złożonego już raz, na wrześniową sesję.

Radni rozszerzyli natomiast porządek czwartkowych obrad o dyskusję w sprawie rezolucji dotyczącej uzbrajania terenów inwestycyjnych. Projekt rezolucji w tej sprawie złożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Tematem, który może wzbudzić sporo emocji będzie podniesienia kapitału zakładowego Targów Kielce. Z uwagi na trudną sytuację finansową, w jakiej branża targowo-wystawiennicza znalazła się w związku z pandemią koronawirusa, prezydent Kielc postuluje, aby miejska spółka została dokapitalizowana kwotą 3 mln zł.

Ponadto radni zadecydują o nadaniu nazwy ulicy Kornela Morawieckiego dla nowego wiaduktu, łączącego ulicę Olszewskiego z ulicą Witosa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce Bogdan Wenta sesja in vitro prezydent Kielc RK Kielce Kornel Morawiecki
other news

Podobne wiadomości

Rani powtórzą głosowanie nad in vitro?

Rani powtórzą głosowanie nad in vitro?

Bogdan Wenta wylicza swoje sukcesy przed możliwym referendum?

Bogdan Wenta wylicza swoje sukcesy przed możliwym referendum?

Prezydent Wenta chce referendum i żali się na radnych [OŚWIADCZENIE]

Prezydent Wenta chce referendum i żali się na radnych [OŚWIADCZENIE]