Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

NFZ kontroluje przychodnie. Są kary za brak dostępności

Dziesięć placówek skontrolowanych, w ośmiu nieprawidłowości. Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził kontrole w placówkach medycznych w regionie, na które skarżyli się pacjenci.

Autor: Radosław Podsiadły

08.04.2021 11:01

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Radio Kielce
Komentarze

Chorzy narzekali na problemy z dostępem do służby zdrowia w szczytowym momencie epidemii koronawirusa. Chodzi m.in o przychodnie w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Ożarowie - informuje TVP3 Kielce.

Jak mówi dyrektor kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – Małgorzata Kiebzak, spośród 200 POZ-ów w regionie, wytypowanych do kontroli został o dziesięć placówek. W ośmiu kontrolerzy ujawnili nieprawidłowości. Placówki były zamknięte, więc na poradnie zostały nałożone kary finansowe.

Małgorzata Kiebzak zwraca jednocześnie uwagę, że teleporady to wciąż najpopularniejsza forma kontaktu z lekarzem POZ. Na ponad 300 tysięcy zarejestrowanych porad udzielanych przez lekarzy pierwszego kontaktu, prawie połowa to były – teleporady.

Przypomnijmy, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia - wszyscy pacjenci, również ci zakażeni koronawirusem - w przypadku konieczności muszą zostać przyjęci przez lekarza POZ. Podobnie, jest w przypadku zmiany przychodni przez pacjentów, osób z chorobami nowotworowymi i przewlekłymi oraz dzieci do szóstego roku życia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce Lekarz Ożarów porady Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce POZ RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Co wykażą kontrole szpitali? Służby wojewody sprawdzają lecznice

Co wykażą kontrole szpitali? Służby wojewody sprawdzają lecznice

NFZ wznawia kontrole w placówkach medycznych w związku ze skargami na dostęp do leczenia

NFZ wznawia kontrole w placówkach medycznych w związku ze skargami na dostęp do leczenia