Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nauczyciele z Koprzywnicy są badani pod kątem koronawirusa

37 nauczycieli i pracowników oświaty z miasta i gminy Koprzywnica zostanie przebadanych na obecność koronawirusa. Próbki zostały pobrane dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

02.06.2020 14:30

image 05.04.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jak poinformowała burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, ma to związek z konsultacjami dla ośmioklasistów, które są prowadzone  w szkołach, i zbliżającymi się egzaminami dla tej grupy uczniów oraz ze wznowieniem pracy przedszkola i żłobka. Nastąpi to od najbliższego poniedziałku, 8 czerwca.

- Chcemy mieć pewność, że nauczyciele i inni pracownicy są zdrowi i że dzieci będą bezpieczne. Otwieramy tylko przedszkole i żłobek w Koprzywnicy, ponieważ w Niedźwicach nie ma chętnych - dodała burmistrz Klubińska.

Nauczyciele badani są w ramach projektu, który finansuje zarząd województwa świętokrzyskiego. Gmina dopłaca do tych badań 60 zł do każdej osoby. Próbki wysyłane są do Regionalnego Centrum Naukowo-Badawczego w Podzamczu Chęcińskim. Wyniki będą znane po 24 godzinach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Koprzywnica Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne RK Sandomierz Aleksandra Klubińska koronawirus Szpital Specjalistyczny Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Starachowiccy nauczyciele zostaną przebadani na koronawirusa

Starachowiccy nauczyciele zostaną przebadani na koronawirusa

Sandomierscy nauczyciele badani na obecność koronawirusa

Sandomierscy nauczyciele badani na obecność koronawirusa

Wszyscy podopieczni DPS przebadani

Wszyscy podopieczni DPS przebadani