Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nauczyciele świętowali. Otrzymali odznaczenia i nagrody

W czwartek (14.10.) przypada Dzień Edukacji Narodowej, ale wojewódzkie uroczystości z tej okazji odbyły się już dziś. W Wojewódzkim Domu Kultury spotkali się przedstawiciele placówek oświatowych z całego województwa.

Autor: Daniel Lenart

13.10.2021 15:11

image 13.10.2021. Kielce. Wojewódzkie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Na zdjęciu (od lewej): Iwona Dusza - nauczyciel Szkoły Podstawowej w ZPO w Krasocinie, Krzysztof Jasiowski - dyrektor ZPO w Krasocinie, Barbara Malinowska - nauczyciel w Publicznej Szkole nr 2 w Staszowie, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników szkół, jak również uczniów i ich rodziców. Podkreśla, że za nimi wiele trudnych miesięcy pandemii. - Nauczyciele poradzili sobie świetnie z tym wyzwaniem – twierdzi kurator.

- Praca w różnych warunkach i zdalna, i hybrydowa, później powrót do nauki stacjonarnej i egzaminy zewnętrzne. Mamy za co dziękować nauczycielom, to dzięki nim odbyły się egzamin ósmoklasisty oraz matura, możliwa była rekrutacja na studia – mówi Kazimierz Mądzik.

Nauczyciele otrzymali odznaczenia, wręczono im nagrody ministra oraz nagrody kuratora. Uroczyście wręczono dwa tytuły profesora oświaty. Otrzymały je Marta Jagniątkowska, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach oraz Bogumiła Kępkowska, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach. Bogumiła Kępkowska, przez wiele lat uczyła języka angielskiego w V Liceum Ogólnokształcącym im. księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach. Pracowała też na Politechnice Świętokrzyskiej, jest autorką publikacji naukowych. Jak sama mówi, już jako młoda dziewczynka chciała zostać nauczycielką. Otrzymanie nominacji profesorskiej to ukoronowanie 30 lat jej kariery nauczycielskiej.

- Przez te lata to była ciężka i wytężona praca z młodzieżą, przygotowując ich do egzaminu dojrzałości, do różnych konkursów i olimpiad. Doceniam każdą aktywność ucznia, jeżeli tylko chce coś wykazać, to ja to akceptuję, staram się stworzyć odpowiednie możliwości – mówi Bogumiła Kępkowska.

Nauczycielom dziękował Sławomir Adamiec, dyrektor generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jak mówił, w województwie świętokrzyskim jest grono znakomitych pedagogów, nauczycieli i wychowawców.

– To od nich zaczyna się proces wychowania, kształtowania postaw. Profesor Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki kieruje do nich szczególne podziękowania i wyrazy wdzięczności, ale też zapewnienie, o tym, że będziemy starali się troszczyć zarówno o los dzieci, jak i wszystkie aspekty funkcjonowania nauczycieli, również te materialne – mówi Sławomir Adamiec.

Rolę nauczycieli w wychowaniu przyszłych pokoleń Polaków podkreślał Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyskim. Nauczycielom i pedagogom dziękował również Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- W pewnym okresie życia człowieka, nauczyciele i wychowawcy stają się drugimi rodzicami dla każdego z nas. To na ich barkach spoczywa i wychowanie, i nauka, ale także przygotowanie do dorosłego życia tych pokoleń, które po nas przejmą to państwo – mówił parlamentarzysta.

W placówkach oświatowych w województwie świętokrzyskim jest prawie 21 tys. etatów nauczycielskich.

Galeria zdjęć Kielce. Wojewódzkie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej (13.10.2021) [Zdjęcia: 23]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Dzień Edukacji Narodowej Kazimierz Mądzik RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce Zbigniew Koniusz RK Końskie Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Marta Jagniątkowska Bogumiła Kępkowska Sławomir Adamiec
other news

Podobne wiadomości

„Zdaliśmy trudny egzamin z nauki zdalnej” - mówią nauczyciele

„Zdaliśmy trudny egzamin z nauki zdalnej” - mówią nauczyciele

Nauczyciele zarobią więcej?

Nauczyciele zarobią więcej?

Nauczyciele będą walczyć z otyłością dzieci

Nauczyciele będą walczyć z otyłością dzieci

Nauczyciele licznie zgłaszają się na szczepienia przeciw koronawirusowi

Nauczyciele licznie zgłaszają się na szczepienia przeciw koronawirusowi