Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Narodowy Dzień Sportu także w Kielcach

Już w sobotę 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej - Narodowy Dzień Sportu. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Joanna Hentka czy Paweł Korzeniowski. Jednym z miast partnerskich są Kielce, a jednym z patronów medialnych Polskie Radio Kielce.

Autor: Rafał Szymczyk

15.09.2020 14:44

image Fot. / Narodowy Dzień Sportu

W sobotę po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Do tego w tym roku uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję poćwiczyć również w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej narodowydziensportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, której celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki kraju.

W Kielcach uczestnicy akcji będą mogli zapoznać się z przepisami i zasadami gry w bilard. Dla mieszkańców będą udostępnione pływalnie ORKA, DELFIN, FOKA, JURA, MORS. Więcej informacji na stronie organizatora w zakładce Kielce.

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo.

Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Narodowy Dzień Sportu Ministerstwo Sportu