Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Namiot służący do odkażania karetek trafił do Świętokrzyskiego

Namiot służący do odkażania karetek pogotowia przekazał dziś Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego wojewoda świętokrzyski. Jak poinformował Zbigniew Koniusz, to już drugi taki namiot, w którym odkażane będą ambulanse.

Autor: Iwona Murawska

25.06.2020 14:09

image 25.06.2020. Kielce. Wojewoda przekazuje namiot do dezynfekcji karetek. Na zdjęciu (w środku od lewej): Marta Solnica - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Dziś przekazaliśmy pogotowiu namiot, ale to nie jedyne środki, jakie w ostatnich czterech miesiącach trafiły do tej instytucji. To także środki do ochrony osobistej, czy płyny do dezynfekcji. Staramy się wspierać najlepiej jak możemy świętokrzyskie pogotowie, które jest na pierwszej linii frontu walki z Covid-19 - dodał wojewoda.

Pierwszy z namiotów postawiony został trzy tygodnie temu w bazie na Pakoszu w Kielcach. Dyrekcja pogotowia nie podjęła jeszcze decyzji o lokalizacji drugiego. Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego informuje, że w namiocie karetka jest odkażana zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

- Do takiego namiotu na raz mogą wjechać dwa samochody, namiot ten można też podzielić na śluzy. Oczywiście nie mamy jeszcze całego wyposażenia, ale jest już przygotowany do dezynfekowania. Taki namiot można rozłożyć w każdym miejscu, więc jeżeli zaszłaby taka potrzeba przy szpitalu zakaźnym nie będzie z tym żadnego problemu - dodała Marta Solnica.

Do Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego wojewoda przekazał dziś również dwie kabiny do dezynfekcji personelu medycznego. Postawione zostaną w Ostrowcu Świętokrzyskim i Pińczowie. Natomiast pozostałe dwie są już ustawione w Kielcach i Starachowicach.

Jak podkreśla Marta Solnica, bez pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego pogotowie nie dałoby sobie rady.

- Podczas trwania epidemii koronawirusa na środki higieny osobistej i do dezynfekcji co miesiąc otrzymujemy ponad milion złotych. To dla nas ogromne wsparcie, biorąc pod uwagę fakt, że przed epidemią, na ten cel przeznaczaliśmy tylko 20 tys. zł - dodała Marta Solnica.

Kielce. Wojewoda przekazuje namiot do dezynfekcji karetek (25.06.2020) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Dwa szpitale z dużą dotacją na sprzęt do walki z koronawirusem

Dwa szpitale z dużą dotacją na sprzęt do walki z koronawirusem

Dwie osoby przegrały walkę z koronawirusem [WYKRESY]

Dwie osoby przegrały walkę z koronawirusem [WYKRESY]

Pracownik wodociągów zakażony koronawirusem

Pracownik wodociągów zakażony koronawirusem

Pracownicy pogotowia zakażeni koronawirusem

Pracownicy pogotowia zakażeni koronawirusem