Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Najzdolniejsi uczniowie w Ostrowcu otrzymali wysokie stypendia

Po 10 tys. zł netto otrzymało dziesięcioro uczniów ostrowieckich szkół podstawowych w ramach lokalnego programu wspierania uzdolnionej młodzieży.

Autor: Emilia Sitarska

14.09.2021 20:53

image 14.09.2012. Ostrowiec Św. Rozdanie stypendiów Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Dyrektorzy szkół publicznych i prywatnych zgłosili ponad 30 osób, które prezentowały ponadprzeciętne osiągnięcia w nauce, a także artystyczne i sportowe. Pieniądze otrzymali ci uczniowie, którzy zdobyli najwyższą punktację w ocenie miejskiej komisji.

Wśród nich jest Julia Dziewiecka, absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, która w minionym roku szkolnym osiągała sukcesy na olimpiadach: matematycznych, fizycznych czy chemicznych i programistycznych. Teraz uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza w klasie cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie.

- Jestem bardzo zaskoczona i zadowolona. Rzeczywiście trochę się tych osiągnięć w tym roku uzbierało, cieszę się, że ktoś to docenia. Pieniądze przeznaczę na rozwój, ale też podróże po Europie - mówi stypendystka i przyznaje, że po cichu marzyła, że to właśnie do niej trafią pieniądze, jednak nie wiedziała, jaki będzie sposób przyznawania wyróżnień.

Tak wysokie stypendium miasto może fundować najzdolniejszym uczniom, dzięki temu, że nie jest zadłużone. Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński przypomina, że w tym roku spłacono ostatnie odsetki, które wyniosły 180 tys. zł. Postanowiono zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rozwój młodzieży, która - zdaniem prezydenta - jest wizytówką nie tylko miasta, ale i regionu.

Na realizację programu stypendialnego zgodę wyrazili wszyscy radni. Tak wysokie wsparcie zostało wypłacone w mieście po raz pierwszy.

Stypendyści:

1.     Julia Dziewiecka

2.     Julia Tłuczkiewicz

3.     Blanka Walczyk

4.     Filip Rachwał

5.     Katarzyna Szala

6.     Bartosz Kotkowski

7.     Pascal Nowak

8.     Wojciech Okręt

9.     Zuzanna Jarecka

10.  Franciszek Grzesik

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jarosław Górczyński stypendium Prezydent RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Szykują się wielkie zmiany w Ostrowcu

Szykują się wielkie zmiany w Ostrowcu

W Ostrowcu zacznie działać poradnia ginekologiczno-położnicza

W Ostrowcu zacznie działać poradnia ginekologiczno-położnicza

Szkoła rodzenia zaczyna zajęcia w Ostrowcu

Szkoła rodzenia zaczyna zajęcia w Ostrowcu