Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na osiedlu, gdzie stwierdzono koronawirusa przeprowadzono dezynfekcję

Na osiedlu przy hucie szkła w prawobrzeżnej części Sandomierza przeprowadzono dezynfekcję wszystkich 48. klatek schodowych znajdujących się w blokach Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz”. Ma to związek ze stwierdzonym przypadkiem koronawirusa u proboszcza i wikariusza w parafii w Nadbrzeziu oraz kilkoma przypadkami dotyczącymi kwarantanny odbywanej w warunkach domowych.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

21.07.2020 17:54

image Na zdjęciu Andrzej Bolewski - prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Sandomierz” Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jak poinformował prezes Spółdzielni Andrzej Bolewski, oprócz powierzchni klatek odkażone zostały także poręcze, skrzynki pocztowe oraz domofony.

- W pojemnikach na płyn odkażający znajdujący się w klatach schodowych od końca marca, na bieżąco uzupełniane są jego zapasy. Odkażanie prowadzone będzie systematycznie aż do ustabilizowania się sytuacji - dodał prezes.

Prace wykonali pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej wraz z pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Oprócz klatek odkażone zostały przystanki autobusowe i altany śmietnikowe.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec apeluje do mieszkańców, aby nie wpadali w panikę i zachowali rozsądek.

- Tylko od nas zależy czy koronawirus będzie się rozprzestrzeniał. Zachowujmy bezpieczne odległości, nośmy maseczki w pomieszczeniach, unikajmy bliskich kontaktów z innymi ludźmi. Stosowanie się do zaleceń sanitarnych pozwoli nam normalnie żyć - stwierdził burmistrz.

Na osiedlu w prawobrzeżnej części Sandomierza mieszka około 3 tys. osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Marcin Marzec Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego "Sandomierz” Andrzej Bolewski koronawirus dezynfekcja
other news

Podobne wiadomości

Mniej wycieczek, więcej turystów indywidualnych. Sandomierz czeka na przyjezdnych

Mniej wycieczek, więcej turystów indywidualnych. Sandomierz czeka na przyjezdnych

Burmistrz uspokaja, Sandomierz jest bezpieczny

Burmistrz uspokaja, Sandomierz jest bezpieczny

Sandomierz walczy z plagą komarów

Sandomierz walczy z plagą komarów