Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na kieleckim placu Artystów stanęło „Eko Kino”

Do godziny 17.00, na pl. Artystów w Kielcach można usiąść w plażowym fotelu i obejrzeć film w „Eko Kinie”. To inicjatywa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Celem jest przypominanie, jak ważne jest czyste powietrze i wspólna troska o przyrodę.

Autor: Daniel Lenart , Marlena Płaska

18.09.2020 15:29

image 18.09.2020. Kielce. Eko Kino Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

W Kielcach można zobaczyć filmy związane m.in. z ochroną środowiska. Są też konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Do wygrania są m.in. sadzonki drzew i krzewów. Katarzyna Kitlińska, doradca energetyczny w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach mówi, że zainteresowanie ze strony odwiedzających jest spore.

- Są zainteresowani przede wszystkim programami wymiany źródeł ciepła. My dofinansowujemy je w programie „Czyste powietrze”. Poza tym wiele osób pyta o możliwość montażu paneli fotowoltaicznych - informuje Katarzyna Kitlińska.

Jednym z odwiedzających jest pan Maciej. Jak twierdzi, Kielce są miastem, w którym smog i zanieczyszczenia powietrza są problemem, dlatego warto zdecydować się na wymianę pieca na bardziej ekologiczny, zwłaszcza jeśli można na ten cel otrzymać dofinansowanie.

18.09.2020. Kielce. Eko KinoFot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Akcję wspiera senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreśla, wiele programów funduszu, m.in.: „Czyste powietrze”, „Moja woda” i „Mój prąd” - przekłada się wprost na czystsze środowisko w naszym regionie.

- Chcielibyśmy, żeby to zainteresowanie było jeszcze większe. Są na to wystarczające środki, a każda kolejna umowa podpisana przez WFOŚiGW to cegiełka do tego, żeby nasze środowisko było coraz bardziej przyjazne. To nasza wspólna odpowiedzialność, bo można dzieciom zapewniać byt, edukację, ale powinniśmy też naszym dzieciom i wnukom zapewnić dobre środowisko do życia - dodaje parlamentarzysta.

Jak informowaliśmy miesiąc temu, w województwie świętokrzyskim podpisano 8 tys. umów w ramach programu „Czyste powietrze”. Pieniądze z tego programu są skierowane do właścicieli domów jednorodzinnych i mają pomóc w termomodernizacji budynku oraz wymianie starych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Plac Artystów WFOŚiGW RK Kielce program „Czyste powietrze”
other news

Podobne wiadomości

Imponujący wynik WFOŚiGW. Wsparcie otrzymało 8 tys. gospodarstw

Imponujący wynik WFOŚiGW. Wsparcie otrzymało 8 tys. gospodarstw