Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na Jezioranach w Kielcach będą nowe mieszkania socjalne

15 nowych mieszkań socjalnych powstanie u zbiegu ulic Łódzkiej, Hubalczyków i 1 maja na tzw. Jezioranach w Kielcach. - Miejski Zarząd Budynków ogłosił już przetarg na trzeci etap w ramach inwestycji, która rozpoczęła się w 2018 roku - informuje Krzysztof Miernik, dyrektor MZB.

Autor: Karol Żak

13.06.2020 11:00

image 12.06.2020 Kielce. Nowe mieszkania socjalne na tzw. Jezioranach, między ulicami 1-go Maja, Łódzką i Hubalczyków Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Powstanie tam pięć mieszkań jednopokojowych i dziesięć dwupokojowych. Powierzchnia mniejszych wyniesie ok. 32 metrów kwadratowych, z kolei większych ok. 39. Nowe mieszkania zasilane będą i w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej cieplnej i wodociągowej - podkreśla.

Jak dodaje Krzysztof Miernik, mieszkania mają być ekologiczne. Przypomniał, że stare budynki i lokale w tym miejscu były budowane na początku lat 60.

- Opalane były węglem, w niektórych mieszkaniach były nawet dwa piece węglowe. Wystających kominów ponad dachem z tych mieszkań było prawie 100. Część już zniknęło, pozostałe zostaną zburzone w następnych etapach. Tym samym przyczynimy się do poprawy w dużej mierze atmosfery w tej części miasta - zaznacza.

Trzeci etap inwestycji będzie kosztował ok. 5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. 15 nowych mieszkań powinno powstać na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku.

Tymczasem dobiega końca realizacja drugiego etapu, w ramach którego powstaje 14 lokali. Wykonawca do końca czerwca zobowiązany jest zakończyć prace, a pierwsi mieszkańcy powinni się tam wprowadzić na przełomie sierpnia i września.

Docelowo na tzw. Jezioranach powstanie 78 lokali. Cała inwestycja powinna zakończyć się w 2023 roku.

Galeria zdjęć Kielce. Nowe mieszkania socjalne na tzw. Jezioranach (12.06.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZB Bank Gospodarstwa Krajowego RK Kielce Jeziorany Krzysztof Miernik
other news

Podobne wiadomości

Nowe mieszkania na „Jezioranach”. Lokatorzy odebrali klucze

Nowe mieszkania na „Jezioranach”. Lokatorzy odebrali klucze

Nowe mieszkania na „Jezioranach”. Lada dzień zamieszkają w nich lokatorzy

Nowe mieszkania na „Jezioranach”. Lada dzień zamieszkają w nich lokatorzy

Jeziorany już wkrótce będą zasiedlane

Jeziorany już wkrótce będą zasiedlane

„Jeziorany” zmienią wizerunek. Powstaną nowe mieszkania socjalne i świetlica

„Jeziorany” zmienią wizerunek. Powstaną nowe mieszkania socjalne i świetlica