Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na drogach pusto, więc mniej wypadków, ale pijanych nie brakuje

To wyjątkowy dzień Wszystkich Świętych i wyjątkowa akcja „Znicz” - podkreślają świętokrzyscy policjanci, którzy zauważają znacznie zmniejszony ruch na drogach w regionie.

Autor: Monika Miller

02.11.2020 10:23

image 16.09.2020. Kielce. Policjanci kontrolują skrzyżowania i przejścia dla pieszych z sygnalizacja Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W porównaniu do poprzednich lat, w tym roku jest zdecydowanie bezpieczniej. Od piątku doszło do 6 wypadków, w których nikt nie zginął. Rannych zostało natomiast 7 osób. Dla porównania, w czasie ubiegłorocznej akcji ,,Znicz" w województwie świętokrzyskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 12 zostało rannych. 

Komisarz Artur Putowski, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, podkreśla, że dla funkcjonariuszy z jego komórki, to czas najbardziej wytężonej służby w ciągu roku.

- Tegoroczne święto jest jednak inne niż te w poprzednich latach. Natężenie ruchu wokół cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych w regionie jest niewspółmiernie mniejsze niż rok czy dwa lata temu. Chociaż akcja „Znicz” jeszcze trwa, to muszę przyznać, że jest zdecydowanie bezpieczniej - mówi.

Policjanci nadal pełnią służbę na drogach, gdzie wykorzystują między innymi ręczne mierniki prędkości. W czasie kontroli sprawdzana jest także trzeźwość kierowców.

- W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Od piątku zatrzymaliśmy 25 nietrzeźwych kierowców na świętokrzyskich drogach - zauważa.

Chociaż akcja teoretycznie kończy się dzisiaj wieczorem, to policjanci będą pełnić służbę przy cmentarzach także w ciągu kolejnych dni.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

pijany kierowca zatrzymanie kolizja akcja Znicz RK Kielce wypadki Policja Państwowa komisarz Artur Putowski
other news

Podobne wiadomości

Policja zatrzymała matkę i syna

Policja zatrzymała matkę i syna

Więcej policjantów na drogach. Rozpoczyna się „Znicz

Więcej policjantów na drogach. Rozpoczyna się „Znicz"

Chodzili bez maseczek. Policja jednego dnia wystawiła blisko 70 mandatów

Chodzili bez maseczek. Policja jednego dnia wystawiła blisko 70 mandatów

Martwy kierowca ciężarówki odnaleziony na parkingu. Policja bada sprawę

Martwy kierowca ciężarówki odnaleziony na parkingu. Policja bada sprawę

Policja szuka świadków

Policja szuka świadków