Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na basenie chmury nie są problemem

Zmienna pogoda nie przeszkadza odwiedzającym basen przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Wokół pływalni są też boiska do siatkówki i koszykówki oraz miejsce do plażowania. W trakcie wypoczynku nie wolno zapominać o środkach bezpieczeństwa.

17.07.2020 10:52
Źródło: Daniel Jabłoński

image 15.07.2020. Kielce. Basen letni Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

Przed wejściem na basen może nas zaskoczyć kolejka. W związku z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa, może tam jednocześnie przebywać trzysta osób, a to sprawia, że niektórzy muszą poczekać na miejsce.  

Kierownik basenu, Andrzej Nańczyk zapewnia, że każdemu przed wejściem mierzy się temperaturę. Jest również obowiązek dezynfekowania rąk. Do dyspozycji jest pięć punktów z płynem dezynfekującym. Wymagana jest również odpowiednia odległości między plażowiczami.

- Pilnujemy, aby ta odległość była zachowana, ale często kiedy zwracamy uwagę, ludzie tłumaczą się, że są z rodziną. Nie mamy wtedy prawa interweniować - mówi kierownik.

Pojawiające się chmury nie odstraszają szukających relaksu. Gdy pogoda nie sprzyja, można skorzystać z boisk do gier plażowych.

Maciej Charuba na basenie przy Szczecińskiej jest pierwszy raz.

– Dałem się namówić rodzinie, jeśli mi się spodoba to pewnie tu jeszcze wrócę - mówi. Regularnie przychodzą tam z opiekunami dzieci z opiekunami ze Świetlicy Plus. – Często uczestniczymy tu w zajęciach. Ostatnio spotkaliśmy się z Policją i Strażą Miejską - opisuje jedna z opiekunek.

Basen czynny jest codziennie od 10.00 do 18.00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 7 zł. Osoby starsze, posiadające kartę seniora zapłacą mniej – 3 zł.

Galeria zdjęć Kielce. Basen letni (15.07.2020) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

basen ul. Szczecińska RK Kielce Andrzej Nańczyk
other news

Podobne wiadomości

Basen wpuści więcej ludzi

Basen wpuści więcej ludzi

Odkryty basen w Kielcach już otwarty. Są pierwsi chętni

Odkryty basen w Kielcach już otwarty. Są pierwsi chętni

Basen letni czynny od jutra

Basen letni czynny od jutra

Basen przy Szczecińskiej z nowymi atrakcjami. Powstanie boisko. Będą też lodowisko i wrotkowisko?

Basen przy Szczecińskiej z nowymi atrakcjami. Powstanie boisko. Będą też lodowisko i wrotkowisko?