Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mural ma promować ekologię w Kielcach

Proekologiczny mural powstanie na budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 43 w Kielcach. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta miasta zapowiada, że wykona go zwycięzca konkursu „Twoja obojętność, NASZE powietrze”, ogłoszonego przez Bogdana Wentę.

Autor: Daniel Lenart

14.01.2021 11:16

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Tematem przewodnim jest oczywiście zwrócenie uwagi kielczan na problem zanieczyszczenia powietrza i jego konsekwencje zdrowotne. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który zostanie wykonany na jednym z budynków należących do miasta – mówi Tomasz Porębski.

Miasto sfinansuje koszt wykonania muralu. Jak informuje Tomasz Porębski właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń konkursowych. - Kartę zgłoszeniową do konkursu należy przesłać do 15 lutego, natomiast termin nadsyłania prac mija z dniem 19 kwietnia 2021 roku – mówi rzecznik prezydenta Kielc.

Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest największe. Według najnowszych szacunków Europejskiej Agencji Środowiska w 2018 roku z tego powodu zmarło w naszym kraju około 50 tysięcy osób.

Patronem medialnym konkursu „Twoja obojętność, NASZE powietrze” jest Radio Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta mural Urząd Miasta Kielce RK Kielce Tomasz Porębski