Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Można już składać wnioski o wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych [OGLĄDAJ]

Samorządy mogą składać wnioski o wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do naszego regionu trafi 230 mln zł - poinformował na antenie Radia Kielce wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz. Podkreślił, że jest to potężna kwota. Wnioski w formie elektronicznych dokumentów będą przyjmowane przez urząd wojewódzki do 10 sierpnia. Procedura jest bardzo prosta. Należy podać rodzaj planowanej inwestycji.

Autor: Ewa Golińska , Michał Kita

28.07.2020 08:19

image 28.07.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Urząd nie będzie weryfikował wniosków, lecz tylko sprawdzał, czy inwestycje mieszczą się w założeniach budżetowych. Następnie prześle je do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i tam służby premiera, czyli specjalnie powołany zespół merytorycznie odniesie się do tych wniosków. Odpowiednie ministerstwo, w zależności od rodzaju projektu, przyzna środki, które trafią do gmin i powiatów pod koniec sierpnia lub na początku września - powiedział wojewoda.

Fundusz Inwestycji Lokalnych jest odpowiedzią na potrzeby samorządów, które ze względu na epidemię mogły mieć problem z utrzymaniem płynności finansowej - zaznaczył Zbigniew Koniusz. Dodał, że najwięcej pieniędzy z przyznanej dla województwa puli trafi do Kielc - to 23 mln zł, z kolei powiat kielecki może otrzymać 9,6 mln zł, a powiat jędrzejowski 5 mln zł.

- Są to poważne środki i każdy z powiatów, każda z gmin te pieniądze może dostać. Do powiatu ostrowieckiego np. trafi 5,5 mln zł, podobną kwotę otrzyma Skarżysko-Kamienna.

Samorządy mogą wykorzystać dotacje na budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, infrastrukturę drogową oraz na remonty obiektów użyteczności publicznej. Wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych może stanowić również wkład własny do planowanych przez gminy i powiaty inwestycji.

Jak podkreślił wojewoda, fundusz w żaden sposób nie ogranicza kreatywności podmiotów, ubiegających się o dotacje. Do końca roku będą przeprowadzone dwa nabory. Pieniądze będzie można wykorzystać do 2022 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia RK Kielce Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda: sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest stabilna [OGLĄDAJ]

Wojewoda: sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest stabilna [OGLĄDAJ]

Zbigniew Koniusz: zdjęcie pewnych nakazów zostało odczytane jako oznaka super normalności

Zbigniew Koniusz: zdjęcie pewnych nakazów zostało odczytane jako oznaka super normalności

Zbigniew Koniusz: na wczesnym etapie udało się opanować rozwój epidemii  [OGLĄDAJ]

Zbigniew Koniusz: na wczesnym etapie udało się opanować rozwój epidemii [OGLĄDAJ]

Zbigniew Koniusz: nie ma lawinowego wzrostu zachorowań

Zbigniew Koniusz: nie ma lawinowego wzrostu zachorowań